Dodany: 10.11.2016 13:34|Autor:

Książka: Pochodzenie życia: Analizując dowody
McIntosh Andy, Barnard Geoff, Taylor Steve
Notę wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki

1 osoba poleca ten tekst.

nota wydawcy


„Książka stawia pytania o pochodzenie: skąd się wzięło życie, skąd się wzięła informacja genetyczna w komórkach, skąd się wzięły ryby, ptaki, ssaki i w końcu, jakie jest pochodzenie człowieka. Autorzy zachęcają czytelnika do przeanalizowania materiału dowodowego i wyciągnięcia wniosków, do których te dowody prowadzą. Wniosek, do którego dochodzą, jest taki, że darwinistyczne uzasadnienie pochodzenia życia nadal pozostaje niczym nieuzasadnione. Uważam, że ta przyjazna czytelnikowi książka jest obowiązkową pozycją dla każdego nauczyciela i studenta biologii”.

Norman C. Nevin


Doktor Geoff Barnard, autor ponad 100 artykułów i prac naukowych, otrzymał stopień doktora w dziedzinie biochemii na Uniwersytecie Londyńskim oraz magistra teologii na uniwersytecie w Southampton. Jego ostatnie zajmowane stanowisko naukowe w Wielkiej Brytanii to starszy specjalista do badań w Zakładzie Medycyny Weterynaryjnej na uniwersytecie w Cambridge.

Profesor Andy McIntosh, emerytowany profesor wydziału Teorii Termodynamiki i Spalania na uniwersytecie w Leeds. Autor ponad 180 prac i artykułów naukowych. Obronił doktorat z aerodynamiki w ówczesnym Instytucie Technologicznym w Cranfield (obecnie uniwersytet w Cranfield) oraz z Matematyki Stosowanej na Uniwersytecie Walijskim.

Doktor Steve Taylor, wykładowca na uniwersytecie w Liverpoolu i kierownik grupy badawczej zajmującej się spektrometrią masy w Szkole Inżynierii Elektrycznej, Elektroniki i Nauk Komputerowych. Autor lub współautor ponad 230 artykułów, patentów i prac w ogólnodostępnej literaturze naukowej. Członek Stowarzyszenia Badań Elektrycznych (Electric Research Association – ERA).

[Agape, 2015]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1101
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 8
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 10.11.2016 14:22 napisał(a):
Odpowiedź na: „Książka stawia pytania o... | LouriOpiekun BiblioNETki
Gdy widzę taki tytuł od razu odzywa się alarm, sprawdzam i wychodzi: http://rationalwiki.org/wiki/Norman_Nevin czyli zwolennik Inteligentnego Projektu. Wszystko jasne.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 10.11.2016 14:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Gdy widzę taki tytuł od r... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Zgadzam się, też miałem chwilę wahania, gdy wprowadzałem: Dodawać czy nie dodawać? Oto jest pytanie...
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 10.11.2016 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgadzam się, też miałem c... | LouriOpiekun BiblioNETki
Dodawać i odpowiednio opisać/ocenić. :-)
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 10.11.2016 19:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Dodawać i odpowiednio opi... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Nie oceniam, jeśli nie przeczytam. A sam rozumiesz, że ciężko by mi było przeczytać wszystko, co dodaję ;)
Użytkownik: yyc_wanda 11.11.2016 20:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Dodawać i odpowiednio opi... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Wczoraj napiałeś:
„Gdy widzę taki tytuł od razu odzywa się alarm, sprawdzam i wychodzi: http://rationalwiki.org/wiki/Norman_Nevin czyli zwolennik Inteligentnego Projektu. Wszystko jasne”.

Również wczoraj oceniłeś powyższą książkę na 1! Czyżby podstawą Twojej oceny był opis z okładki i pozytywna opinia profesora Normana Nevina, z którego poglądami się nie zgadzasz?

A ja, naiwna, myślałam, że na Biblionetce ocenia się książki po przeczytaniu, a nie na podstawie opinii osób postronnych. Ciekawe, ile jeszcze książek, ocenionych w podobny sposób, mamy w katalogu B-netki.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 11.11.2016 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj napiałeś: „Gdy w... | yyc_wanda
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości - jest to jedna z wielu bolączek "ideowych" (bo o technicznych już nie wspomnę) BNetki, wielokrotnie zresztą już dyskutowana, o tym, jak oceniać. I jakkolwiek jestem przekonany, że wwwojtusOpiekun BiblioNETki ma w ocenach ledwie pojedyncze przypadki oceniania nieprzeczytanych, a wystawienia im "po uważaniu", to w ogólności niestety całkiem niemało jest tu kont (czasem tworzonych na dzień lub dwa), które są jedynie wyrazem walki ideologicznej, typu: wystawiania negatywnych ocen określonemu rodzajowi książek, albo książek reprezentujących jakieś tam podejście do tematu, albo pisanych przez nielubianego autora (i wtedy leci np. 30 ocen "1.0" - noż to cud by był, żeby się tak katować i istotnie przeczytać tak wiele książek, gdy tak autor nie podpasował ;) ).
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 11.11.2016 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj napiałeś: „Gdy w... | yyc_wanda
Każdy ocenia jak lubi. Nie wydaje mi się, żeby był jakiś regulamin, czy reguły wystawiania ocen.

Ale nie martw się. Trafiłem na fragmenty tej książki po angielsku i to mi w zupełności wystarcza. Być może mógłbym dać "nie jestem zainteresowany", ale nie używam tego, a "1" lepiej oddaje mój stosunek do tego typu książek.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 15.11.2016 08:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj napiałeś: „Gdy w... | yyc_wanda
Proszę bardzo - a propos nałogowych "jedynkowców" ktoś już kiedyś wszczął dyskusję:
Zoil-masochista?
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: