Dodany: 05.11.2016 19:34|Autor: DarthTom

Książki i okolice> Pisarze> Baranowski Tadeusz (ur. 1945)

W kwestii uporządkowania kolekcji ...

Hmmm .... Komiksy Tadeusza Baranowskiego znam odkąd pamiętam. Tak samo z resztą jak przygody Kajko i Kokosza, Tytusa i chociażby Kleksa. W swoich zbiorach mam niestety jak na razie tylko cztery tytuły Jego autorstwa. Pytanie zasadnicze dotyczy cyklu "Profesor Nerwosolek i Entomologia Motylkowska". Mam egzemplarz Dziennikarskiej Spółki Wydawniczej Omnibus z 1989 roku. Komiks liczy 64 strony z czego na 39 stronie kończy się "Skąd się bierze woda sodowa" a reszta to "Antresolka Profesorka Nerwosolka" Czym różni się ten drugi tytuł wydawany oddzielnie ??? I czy jest szansa skompletowania w/w cyklu bez dublowania tytułów ??? Będę wdzięczny za sugestie i uwagi na ten temat. Raz na jakiś czas staram się ogarnąć posiadaną kolekcje komiksów i jakoś je logicznie uporządkować. Stąd pytanie :)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 05.11.2016 22:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmmm .... Komiksy Tadeusz... | DarthTom
Album, o którym piszesz, to prawdopodobnie jest to: Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko (Baranowski Tadeusz (ur. 1945)), czyli pierwsza historia z Nerwosolkiem, a dwie kolejne były wydane osobno tutaj: Antresolka profesorka Nerwosolka [MAW] (Baranowski Tadeusz (ur. 1945)).

Żeby uporządkować i mieć wszystko jak należy na dobrej jakości papierze najlepiej byłoby kupić wznowienia z Ongrysa (ja kupiłem na razie jeden z nich, a kolejne mam w planie):
- o Nerwosolku: http://www.ongrys.pl/index.php?strona=album053 (czyli zebrane historie 1-3) oraz http://www.ongrys.pl/index.php?strona=album064. W naszej bazie to są albumy: Antresolka profesorka Nerwosolka [Egmont] (Baranowski Tadeusz (ur. 1945)) i Podróż smokiem Diplodokiem (Baranowski Tadeusz (ur. 1945)). Nie ma chyba wznowienia tomu Przepraszam, remanent (Baranowski Tadeusz (ur. 1945)) poza wydaniami kolekcjonerskimi, które są nieosiągalne.
- jest też Orient-Men: http://www.ongrys.pl/index.php?strona=album070, czyli Orient Men - forewer na zawsze (Baranowski Tadeusz (ur. 1945))
- o Kudłaczku i Bąbelku: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/197483-skad-sie-bierze-woda-sodowa - u nas w bazie jako: Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko [Egmont] (Baranowski Tadeusz (ur. 1945))

Do tego Baranowski wydał jeszcze nowe albumy, gdzie żegnał się ze swoimi bohaterami: Pożegnalna Kolekcja Baranowskiego i Bezdomne wampiry: Komiksy z lat 1985-2009 (Baranowski Tadeusz (ur. 1945))
Raczej też nieosiągalne.
Użytkownik: DarthTom 07.11.2016 11:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Album, o którym piszesz, ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Dzięki za odpowiedź. Wychodzi na to że jeśli chodzi o cykl o Profesorku Nerwosolku (a o to mi przede wszystkim chodziło) mam wszystko z najważniejszych ogólnie dostępnych publikacji. Czyli: Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko (tom: 1)
Podróż smokiem Diplodokiem (Baranowski Tadeusz (tom: 4)
Przepraszam, remanent (tom: 5)

Ewentualnie pozostaje poszukać Antresolka profesorka Nerwosolka [MAW](tom: 2-3) (Zastanawiam się czy to coś nowego, czy po prostu kolejne wydanie zbiorcze ???)

Nie wiem skąd takie zamieszanie jeśli chodzi o numeracje poszczególnych tomów ???

Co do pożegnalnych serii Baranowskiego (załapałem się kiedyś przypadkiem na program o autorze na TVP Kulturze - pewnie w jakiś godzinach nocnych) i wiem że szanse ich dostania są mizerne (przynajmniej jeśli chodzi o moje możliwości finansowe w tym zakresie i zdrowy rozsądek).
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 07.11.2016 11:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki za odpowiedź. Wych... | DarthTom
To wydanie z albumami 2-3 jest stare, oryginalne - teraz może na allegro się da trafić, np.:

Koszt nowego zbiorczego 1-3 to niecałe 40 PLN w promocji: http://aros.pl/ksiazka/antresolka-profesorka-nerwosolka

Wybór należy do Ciebie. :-)

Zamieszanie pewnie stąd, że to były albumowe wydania historii publikowanych pierwotnie w Świecie Młodych. Najpierw wydano "Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko" oraz "Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa" w 1980, a kolejne historie o Nerwosolku ukazały się w Świecie Młodych w 1981 i 1982 - w albumie dopiero w 1985.