Dodany: 04.11.2016 09:43|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

5 osób poleca ten tekst.

Czytaj PL – promocja czytelnictwa, jakiej nie było

Czytaj PLCzytaj PL to 12 książek, 16 miast, miliony czytelników. Wczoraj – 3 listopada – ruszyła jedna z największych akcji czytelniczych w kraju. Za darmo będzie można wypożyczać konkretne bestsellerowe e-booki oraz audiobooki autorów, takich jak m.in. King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)Dukaj JacekLagercrantz David czy Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove). Tegoroczna akcja Czytaj PL przebija skalą edycję z tamtego roku – nie tylko zyskała status ogólnokrajowej, lecz także po raz pierwszy czytelnicy mają dostęp do audiobooków i komiksów dzięki nowej aplikacji, którą przygotował Woblink. Do akcji można także zaprosić pięciu znajomych, którzy otrzymają dostęp do wirtualnej biblioteki. Akcja potrwa do 30 listopada.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w przedsięwzięciu, powinny pobrać aplikację Woblink i za jej pomocą zeskanować kod QR znajdujący się na jednym z ponad 600 plakatów rozwieszonych na przystankach komunikacji miejskiej w całej Polsce. Oprócz Krakowa w akcji biorą udział m.in. Gdańsk, Szczecin, Warszawa, Łódź, Lublin, Sosnowiec czy Katowice. W wirtualnej bibliotece czekają takie superhity, jak Lśnienie (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)), Co nas nie zabije (Lagercrantz David), Ósme życie (dla Brilki): Tom 1 (Haratischwili Nino), Elon Musk: Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX (Vance Ashlee), a także coś dla dzieci – komiks Szkoła latania (Christa Janusz) czy bestsellerowe Czerwone krzesło (Maleszka Andrzej). Czytać i słuchać można ich przez równo 30 dni.

Organizatorami akcji są Krakowsie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Woblink, ponadto z akcją Czytaj PL współpracują największe wydawnictwa w Polsce, takie jak Wydawnictwo Literackie czy Prószyński i S-ka. Inicjatywę docenili i nagrodzili delegaci z 54 krajów świata podczas ostatniego zjazdu Miast Kreatywnych UNESCO.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na oficjalnej stronie: czytajpl.pl