Dodany: 02.11.2016 11:47|Autor:

– Muszę państwu coś wyznać; poświęciłem kobietom 90% mojego życia. To był błąd. Teraz będę im poświęcał 100%.
– Nie jest problemem, że podoba mi się jedna kobieta na sto. Jest problemem, że podobam się jednej kobiecie na tysiąc.
– Kiedy kobieta postanowiła ci się oddać, nikt nie skłoni jej, aby zmieniła zdanie.
– Wstrzemięźliwość jest czymś wspaniałym, dlatego trzeba ją sobie zostawić ma starość.
– Kobiety, które wychodzą za mąż dla pieniędzy, wcześniej czy później ciężko muszą na nie zapracować.
– Przed małżeństwem korzystamy z seksu, po ślubie zaś zaczyna się najdoskonalsza forma seksualnej harmonii: wstrzemięźliwość.

Gianni Monduzzi jest znakomitym naukowcem – psychiatrą, ale zamiast opasłych tomisk pisuje żartobliwe w tonie obrazki o kobietach i ich rozmaitych życiowych rolach. Polskim czytelnikom znany jest podręcznik "Jak bronić się przed mamusią". W książce "Kobieta zawsze się przyda" znalazły się przewrotne porady i zabawne sentencje, ale pamiętajmy, że je napisał nie tylko humorysta, lecz przede wszystkim wybitny znawca psychiki kobiecej. Może więc w portretach i opisywanych sytuacjach uda nam się dostrzec samych siebie.

[Twój Styl, 1995]