Dodany: 31.10.2016 22:07|Autor:

„Cześć

Nazywam się Pilar i mam 10 lat. Od mojego ukochanego dziadka Pedra otrzymałam złoty hamak, dzięki któremu mogę odkrywać, jak wielki jest świat! Chciałabym zwiedzić kraj po kraju, miasto po mieście. Breno twierdzi, że cierpię na nienasycony głód geograficzny.
Mój przyjaciel ma rację, lecz cóż mogę poradzić na tę bezgraniczną ciekawość?
Dotychczas udało się nam odwiedzić Grecję. I to taką starożytną! Poznaliśmy Dionizosa, Herę, a nawet Zeusa. Razem z moim kotem Sambą wzięliśmy udział w wielkim wyścigu, stając w szranki z samym Herkulesem!
Naprawdę było bardzo ciekawie! Teraz chcemy Was zabrać w nową podróż. Zapraszamy do odkrycia tajemnic Amazonii”.

Flávia Lins e Silva urodziła się w Rio de Janeiro. Pisze i podróżuje od zawsze. Kocha powieści Agathy Christi* i Arthura Conana Doyle'a. Zanim zaczęła studiować dziennikarstwo, pracowała w Europie jako opiekunka do dzieci. Jest absolwentką Universitat Autònoma de Barcelona i University of Roehampton. Opublikowała kilkanaście książek dla dzieci i młodzieży, m.in. serię „Dziennik Pilar”. Tak jak Pilar spełnia swoje marzenia, podróżując i opisując wyprawy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na blog: https://diariodepilar.wordpress.com i stronę internetową: www.flavialinsesilva.com.br

Joana Penna pochodzi z Rio de Janeiro. Studiowała grafikę i sztuki piękne na uniwersytecie w Barcelonie. Podobnie jak Pilar jest wielką miłośniczką podróży, które także opisuje w swoim dzienniku. To prawdziwa obywatelka świata. Mieszkała m.in. w Anglii i Sri Lance, na stałe osiedliła się w Nowym Jorku. Zilustrowała 13 książek. Jej prace można obejrzeć na stronie: www.joanapenna.com

Poznajcie Pilar, niezwykłą dziewczynkę, którą magiczny hamak przenosi do Amazonii. Podczas niebezpiecznej przeprawy przez Amazonkę mała bohaterka ratuje życie podróżującemu z nią Brenowi, a potem razem z nowymi przyjaciółmi dociera do niezwykłego lasu, w którym musi się zmierzyć z groźnym ocelotem i anakondą. Tam właśnie poznaje profesora Roberta, który bardzo przypomina jej zaginionego ojca! To dla niego udaje się głęboko w dżunglę na spotkanie z wojowniczymi Indiankami. Dzięki temu, że wszystko notuje w dzienniku, Wy również macie okazję poznać egzotyczny świat Amazonii!

„IARA
Syrenka rzeczna, ma ogon ryby i ciało kobiety.
Zwana jest również Uiarą. Jej śpiew tak oczarowuje mężczyzn, że dają się pociągnąć na dno rzeki. Jeśli jeszcze raz spotkamy tę babę-rybę, zatkam Brenowi uszy watą!”

[Skrzat, 2016]

* Christi – tak jest na okładce (przyp. – Margines)