Dodany: 21.10.2016 09:41|Autor:

Czy można repolonizować Polskę? Cały kraj? Otóż można i trzeba, gdyż niemal cały majątek narodowy został wysprzedany (za grosze!), bo rządzący jeszcze niedawno politycy systematycznie i całkowicie podporządkowywali nasze życie gospodarcze, kulturalne czy medialne wymogom zagranicznych hegemonów. Półtora roku temu ukazała się książka „Wygaszanie Polski”, obrazująca stan miękkiego wynaradawiania naszej Ojczyzny. Rok temu naród w wolnych wyborach zdecydował o przekazaniu rządów w ręce opcji politycznej sprzeciwiającej się wygaszaniu. Wrzask i lament, który zarówno wewnątrz kraju, jak i za granicą wywołała owa demokratyczna decyzja suwerena, czyli społeczeństwa, świadczy najlepiej o wysokości stopnia tego wygaszenia. Zwycięstwo opcji patriotycznej przyszło w ostatniej chwili; repolonizacja ma odwrócić ten unicestwiający Rzeczpospolitą proces.

Autorzy zamieszczonych tekstów: prof. Witold Modzelewski, prof. Krystyna Pawłowicz, prof. Wojciech Roszkowski, Małgorzata Wassermann, prof. Artur Śliwiński, Janusz Szewczak, Daniel Obajtek, Paweł Stachnik, dr Jerzy Kruszelnicki, prof. Andrzej Nowak, Leszek Sosnowski, ks. prof. Dariusz Oko, Temida Stankiewicz-Podhorodecka, Krzysztof Masłoń, Adam Bujak.

[Biały Kruk, 2016]