Dodany: 05.10.2016 14:26|Autor:

Książka: Liczba bestii
Śmigiel Łukasz
Notę wprowadził(a): sowa

Brawurowe połączenie postapo westernu i science fiction!

W postapokaliptycznym świecie niedobitki ludzkości zmagają się ze sobą nawzajem oraz z latającymi potworami, nazywanymi serpentynami.

Ostatniego wolnego miasta bronią stary Kapitan i jego Rangerzy oraz jedyna w swoim rodzaju bohaterka, kobieca heroina – Tequila. Mając u boku rewolwerowca bez pistoletów, bojowego kota i szalonego szamana, Tequila będzie musiała stawić czoła swojej przeszłości, człowiekowi w masce i bestiom z najgorszych koszmarów...

Przeczytaj pełną zwrotów akcji, pulpową historię walki dobra ze złem, która nawiązuje do dzieł klasyków weird fiction: Burroughsa, Howarda, Lovecrafta i Axlera. Poznaj świat, w którym drogę do zwycięstwa mogą wywalczyć jedynie ostrze maczety i pazury bojowego tygrysa.

Dalszych przygód Tequili szukaj w komiksie pt. „Tequila: Władca marionetek” (scen. Łukasz Śmigiel, rys. Katarzyna Babis) oraz w powieści pt. „Tequila: Taniec śmierci”.

Łukasz Śmigiel – autor opowiadań (zbiory „Demony”, „Mordercy”) oraz powieści („Muzykologia”, „Decathexis”). Dziennikarz i publicysta, pracownik UWr. Publikował w prasie kulturalnej (m.in. „Tygiel Kultury”, „Przekrój”, „Angora”, „Gazeta Wrocławska”, „Doza Kultury”, „Znaczenia”) oraz literacko-fantastycznej („Nowa Fantastyka”, „Science Fiction, Fantasy i Horror”, „Magazyn Fantastyczny”, „Alfred Hitchcock poleca”, „SFera”, „Ubik”, „Magia i Miecz”). Stale współpracuje z różnymi stacjami radiowymi (m.in. Radio Wrocław Kultura, PRW, Radio Traffic, Radio Copernicus). Laureat nagrody „Gazety Wrocławskiej” za opowiadanie kryminalne, nominowany do nagrody wARTo „Gazety Wyborczej”.

[TH Publishing, 2016]