Dodany: 30.09.2016 10:45|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Origin” – nowa powieść Dana Browna już w 2017 roku!

Origin, Dan Brown14 października tego roku do polskich kin wchodzi najnowsza ekranizacja prozy Dana Browna – Inferno z Tomem Hanksem w roli głównej. By dodać nieco oliwy do ognia oczekiwania, niedawno ogłoszono zapowiedź kolejnej książki o przygodach Roberta Langdona, bodaj najsłynniejszego harwardzkiego specjalisty od ikonologii w literaturze sensacyjnej – Origin ukaże się już 26 września 2017 roku!

To będzie piąta część popularnej serii. Po przebytej amnezji i rozwiązaniu zagadki tajemniczej kości w Infernie Robert Langdon, jak potwierdzili wydawcy w środę 30 września, otrzepie z kurzu swoją tweedową marynarkę i rzuci się do odkrywania kolejnej wstrząsającej tajemnicy w nadchodzącej bestsellerowej powieści Origin, utrzymanej z pewnością w sztandarowym „brownowskim” stylu – z fikcyjną fabułą, zapowiada sam autor, przeplatać się będą „tajemnicze kody, nauka, religia, historia, sztuka i architektura”.

W skrócie: jak zawsze trzymające w napięciu poszukiwania Langdona zaprowadzą go tym razem na niebezpieczną granicę, między dwa największe pytania ludzkości, a odpowiedź zatrzęsie Ziemią. Wydawcy – Doubleday w Stanach Zjednoczonych i Transworld w Wielkiej Brytanii – dodają, że fabuła będzie się łączyć z tajemnicami wyjaśnionymi przez bohatera w poprzednich powieściach.

Robert Langdon, główny bohater sagi Dana Browna, po raz pierwszy pojawił się w Aniołach i demonach, ale autor znany jest głównie z megabestsellera Kod Leonarda da Vinci. Ta przygodowo-sensacyjna powieść o tajemnicy i spiskach dotyczących świętego Graala tylko w Wielkiej Brytanii miała nakład 4,5 miliona egzemplarzy! Mocna krytyka Kościoła katolickiego za fałszowanie faktów historycznych i manipulowanie nimi  tylko podkręciła popularność Dana Browna. Do dziś sprzedano na świecie ponad 200 milionów egzemplarzy jego książek.

„Wydawać książki Dana Browna to czysta przyjemność, robimy to od niemal 15 lat – mówi długoletni wydawca Bill Scott z Trandsworld – to opowieści wyjątkowe, trzymające w napięciu, historyczne reinterpretacje, które genialnie wykorzystują różne ślady, zagadki i tajemnice zapisane w naszej kulturze. Wiadomość, że powstaje kolejna część cyklu tak ekscytującego miliony fanów Dana Browna na całym wiecie, daje nam kolejną rzecz, na którą warto czekać w przyszłym roku”

Zanim jednak zasiądziemy do lektury, część z nas na pewno wybierze się do kina:

Użytkownik: redhawk 30.09.2016 16:08 napisał(a):
Odpowiedź na: 14 października tego ro... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Witam,
Sage o Langonie rozpoczely Anioly i Demony, nie Kod Leonarda :)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 30.09.2016 16:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, Sage o Langonie r... | redhawk
Witam,
rzeczywiście. Już poprawione. Sama zaczęłam czytać od "Kodu..." (dlatego, że narobił najwięcej szumu, przyznaję) i jakoś popłynęłam w tekściku powyżej (-;

Dziękuję za wiadomość w każdym razie.
Pozdrawiam serdecznie
Weronika