Dodany: 21.09.2016 17:54|Autor:

Judasz nie był zdrajcą. Józef nie był cieślą. Jezus nie odbył podróży do Galilei. W Nowym Testamencie nie ma słowa o Trzech Królach.

Te odważne stwierdzenia przeczą powszechnej wiedzy o fundamentach Pisma Świętego. Nie tylko oceniając osobę Judasza Iskarioty, którego imię od stuleci jest synonimem niewierności i kłamstwa, od dwóch tysięcy lat popełniamy poważny błąd. Nowy Testament zawiera wiele sprzecznych informacji na temat życia, działalności i wypowiedzi Jezusa.

Walter-Jörg Langbein, teolog, autor "Leksykonu biblijnych pomyłek", na podstawie starannej analizy tekstu Biblii ujawnia nowotestamentowe pomyłki: nieścisłości, sprzeczne wersje wydarzeń, a nawet ewidentne fałszerstwa. Ewangelie mówią o rzeczach boskich, są jednak dziełem ludzi: autorów, tłumaczy i interpretatorów, którzy niejednokrotnie popełniali błędy, nie umieli, a czasem nie chcieli przedstawić wydarzeń zgodnie z ich rzeczywistym przebiegiem.

Czy Jezus został ochrzczony? Jeśli tak, to przez kogo? Gdzie miało miejsce kazanie na Górze? Czy Jezus pragnął służyć, czy też być obsługiwanym? Czy chciał sprawować sądy? Czy miał zamiar zburzyć Świątynię? W jaki sposób naprawdę Jezus i jego uczniowie świętowali Ostatnią Wieczerzę? Kiedy naprawę umarł Jezus?

Prawda znajduje się w Nowym Testamencie. Trzeba ją tylko uwolnić od jakże powszechnych przekłamań. Dopiero wówczas przekonamy się, co naprawdę mówi Biblia.

[Amber, 2006]