Dodany: 20.09.2016 10:32|Autor:

Drugi tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham City, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego –– Nagrodami Eisnera i Harveya.

Policjanci z Gotham codziennie tropią zarówno pospolitych kryminalistów, jak i najdziwniejszych przestępców świata. Po przejściu komisarza Gordona na emeryturę bardzo niechętnie współpracują z Mrocznym Rycerzem, traktując go jak rywala. Zbliżają się święta –– i właśnie wtedy Joker zaczyna terroryzować miasto. Zabija przypadkowych ludzi z karabinu snajperskiego, po czym niespodziewanie się poddaje. Policja jest zdezorientowana, ponieważ nie wie, do czego tak naprawdę dąży błazeński król zbrodni. Czy stróże prawa zdołają rozwikłać tę zagadkę?

W pozostałych opowieściach zamieszczonych w tym tomie poznamy historię serii makabrycznych morderstw oraz prześledzimy niedokończoną sprawę okrytego hańbą detektywa Harveya Bullocka.

Scenariusz serii piszą: Ed Brubaker ("The Fall", "Catwoman", "The Authority") i Greg Rucka ("Batman", "Zamieć", "Za Królową i Ojczyznę", liczne powieści kryminalne), a rysunki są dziełem kilku grafików, w tym bardzo cenionego Michaela Larka ("Sandman", "Superman", "Batman").

[Egmont Polska, 2016]