Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Plastusiowy pamiętnik

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,53 ; książkę oceniło 1127 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Panterka
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: O książce

Pełna ciepła i humoru baśń o przygodach Plastusia - ludzika z plasteliny oraz jego przyjaciół. Plastuś ulepiony został na jednej z lekcji przez Tosię - najlepszą uczennicę w klasie. Jego przyjaciele to przeważnie przybory szkolne, tak jak on zamieszkujące piórnik Tosi (ołówek, gumka myszka, stalówki, pióro itd.). Książka opisuje szkolne perypetie, przygody i zdarzenia, jakie są udziałem tytułowego bohatera, Tosi i mieszkańców piórnika. Kiedy jako dziecko pierwszy raz przeczytałem tę książkę,...

czytaj całość »

data dodania: 2007-02-11, autor: gregok, komentarzy: 3

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Maria Kownacka (1894-1982) zadebiutowała na łamach „Płomyka” w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich - Plastusia.

Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci - Orderem Uśmiechu.


„Plastusiowy pamiętnik” to pierwsza część przygód rezolutnego bohatera z plasteliny. Barwne i pełne życia ilustracje, nowoczesny projekt graficzny oraz dynamiczny układ tekstu wydobywają z dobrze wszystkim znanego utworu nowe treści.

Zaprzyjaźnij się z Plastusiem i jego sąsiadami z piórnika Tosi, a potem wybierz się z nimi do szkoły, poznaj panny z włóczki i zostań świadkiem pojedynku Plastusia z kałamarzem!

[Siedmioróg, 2014]

czytaj całość »

data dodania: 2014-12-18, autor: margines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Poczytajki dla dzieci

(Czytatka zdradza co nieco.) Zacznę od pozycji Marii Konopnickiej "Na jagody". 2! "Dzieci pana astronoma" Wandy Chotomskiej - ładnie wydane (SARA), ale za treść postawiłam 3. "Kochane Słoneczko, co świecisz na niebie - list czerwoną kredką piszemy do Ciebie. Słoneczko-lampeczko, kochamy​ Cię za to, że nas bardzo ładnie opalasz przez lato. Słoneczko-piecyku, bardzo Cię prosimy: ogrzewaj nas mocniej również w czasie zimy. Nie żałuj nam ciepła, nie żałuj promieni,...

czytaj całość »

data dodania: 2013-11-21 22:14, autor: Pingwinek, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: cytat z książki

Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszcące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik*. --- * Maria Kownacka: "Plastusiowy pamiętnik", Siedmioróg, 2002.

czytaj całość »

data dodania: 2005-12-17, autor: Filo, komentarzy: 1

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku