BiblioNETka na Androida
Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Karolcia

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,60 ; książkę oceniło 2073 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): paolamaria
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Kochana Karolcia

Wspaniała książka dla dzieci i dorosłych kochających książki dla dzieci. Karolcia znajduje błękitny koralik, który spełnia wszystkie życzenia swojego właściciela. Razem ze swoim przyjacielem Piotrem przeżywa mnóstwo przygód, przygód, które uczą, bawią, smucą, rozweselają. Ta książka jest moją ulubioną. Jest takim promyczkiem słońca. Sięgam po nią bardzo często. Wprawia mnie w znakomity nastrój. Polecam gorąco wszystkim, którzy mają w sobie coś z dziecka.

czytaj całość »

data dodania: 2005-02-27, autor: jakozak, komentarzy: 12

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Dzieje Karolci są nierozerwalnie związane z pięknym wizerunkiem, jaki nadała jej Halina Bielińska. Halina Bielińska była siostrą autorki, Marii Krüger, i obie artystki blisko nad tym wizerunkiem współpracowały. Wydanie „Karolci” i „Witaj, Karolciu!” w jednym tomie w „Serii limitowanej” w specjalny sposób podkreśla urok oprawy graficznej. Ilustracje zostały pokolorowane. Czy w taki właśnie sposób pięćdziesiąt lat temu pokolorowałaby je Halina Bielińska? Ocena należy do czytelników.


Książki wydawnane w „Serii limitowanej” mają charakter kolekcjonerski. Spośród wielu znamion, które je wyróżniają, wymieńmy najważniejsze: książki wydane są w eleganckich tomikach, których nakład jest limitowany. Dodajmy, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny - posiada swój własny numer, widoczny po otwarciu książki.

Każdy egzemplarz ma unikalną wartość!

[Siedmioróg, 2014]

czytaj całość »

data dodania: 2015-01-24, autor: margines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Maria Krüger - "Karolcia" & "Witaj, Karolciu"

(Czytatka zdradza co nieco.) 4+ dla części pierwszej (czytanej przeze mnie po raz pierwszy w podstawówce, bodaj w II klasie), 4 dla części drugiej. Opowieści są dość przyjemne i zgrabne. Chociaż, oczywiście, raziła mnie (teraz) widoczna w świecie przedstawionym rzeczywistość społeczna sprzed kilku dziesięcioleci. Na szczęście nie biła po oczach aż tak jak, na przykład, w innej książce lat edukacji wczesnoszkolnej - "Oto jest Kasia"... I te wydarzenia fantastyczne w historii Karolci i Piotra -...

czytaj całość »

data dodania: 2013-10-15 18:36, autor: Pingwinek, komentarzy: 2

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: z okładki

- Taaak?! - zdenerwował się teraz z kolei Piotr - Taka jesteś ważna? A na pewno nie potrafisz stać się... niewidzialna! - Niewidzialna? - Karolcia wzruszyła ramionami. - Przecież to drobnostka dla mnie. Zaraz mogę to zrobić. - E, śmieszna jesteś z tymi przechwałkami. Myślisz, że ci uwierzę? - szydził Piotr. - Tak? No, to zaraz zobaczysz! I w jednej chwili Karolcia stała się przezroczysta jak szkło. Tylko wiszący na jej szyi koralik jaśniał jak błękitny kwiatek unoszący się w powietrzu. ...

czytaj całość »

data dodania: 2008-01-15, autor: bua-bua, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Temat Odpowiedzi Autor: Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Hej!Wielbiciele ,,Karolci"! 29 MELCIA 19032
2007-09-09 17:17
zielkowiak Zobacz ostatnią odpowiedź

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku