Dodany: 07.06.2016 12:25|Autor: @nat@

Maj 2016 w pigułce

1. Tajemniczy ogród (Hodgson-Burnett Frances)
Ciepła, mądra, wzruszająca opowieść. Czyta się ją jak cudowną baśń dla dzieci, którą można by opowiedzieć przed snem. Przez kilka chwil na powrót stajemy się dziećmi, wnikając do umysłu 10-letnich bohaterów, przypominając swoje własne dziecięce fantazje i zabawy. Powieść z morałem, historia niby prosta, jednakże w swej prostocie idealna. - 5,0

2. Spirala (Gordon Roderick, Williams Brian)
Mentalny powrót do wojny między Styksami a Górnoziemcami jak najbardziej udany :) Akcja wciąż pędzi, tajemnice nie są wyjaśniane, a jedynie dokładane, mamy także nowych bohaterów i metamorfozy tych dotychczasowych. Finał zbliża się niestety wielkimi krokami, bo przede mną ostatnia już część, jednak tym, którzy jeszcze nie zaczęli przygody z "Tunelami" mówię otwarcie: ta seria wciąga tak bardzo, że ja po skończeniu jej, czytam całość od początku! - 5,5

3. Fotoplastykon (Siesicka Krystyna)
Lekka, przyjemna w odbiorze powieść młodzieżowa, świetnie pokazuje, ile rzeczy na pozór błahych, zawartych w codziennych sprawach pomijamy, uważając je za nieistotne, niejednokrotnie ich nie dostrzegając. Brakło mi wyjaśnienia kilku wątków, pociągnięcia w fabule tematu wypadku bohaterki, jednak przy ogóle przesłania książka i tak się wybroniła. - 4,0

4. Nekromanta (Scott Michael (pseud. Dillon Anna))
O tej książce niewiele można powiedzieć, prócz stwierdzenia faktu, że zdecydowanie trzyma poziom. Jeśli ktoś nie zniechęcił się przeciętną wręcz częścią pierwszą i zdążył dotrwać do drugiej która rzuca na czytelnika prawdziwy czar niesamowitej przygody, "Nekromantą" tym bardziej się nie rozczaruje. - 5,0

5. Beethoven i dżinsy (Siesicka Krystyna)
Przyjemna lektura, książkę czyta się lekko, jest wciągająca, jednak... braki w fabule. Brakuje mi rozwinięcia kilku istotnych wątków, mamy portret psychologiczny matki, ale ojciec jest pominięty (choć jego zamknięta osoba idealnie by się do tego nadawała), możemy uznać też za przedstawione do końca sprawy Alka, ale co z Misią? Czy operacja się udała?
Powieść o zwyczajnym, codziennym życiu, napisana na tyle dobrze, że jednak jako czytelnik chciałabym po jej przeczytaniu mieć odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tą historią... A tych odpowiedzi nie ma. - 3,5