Dodany: 05.10.2015 11:14|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowe, ilustrowane wydanie „Harry'ego Pottera”

Harry PotterWszystkim miłośnikom najsłynniejszego nastoletniego czarodzieja wszech czasów przypominamy, że już jutro do księgarń na całym świecie trafi nowa, bogato ilustrowana edycja pierwszej części cyklu: „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Po 15 latach od premiery, powieść nareszcie doczekała się ilustracji.

Polski wydawca, podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, to Media Rodzina. Nowe wydanie ukaże się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką. Będzie liczyć 256 stron i kosztować 59,00 zł.

Autorem ilustracji jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Wydanie to, tak jak wszystkie wcześniejsze tomy serii „Harry Potter”, owiane jest wielką tajemnicą – poszczególne ilustracje prezentowane są pojedynczo i czytelnicy mają okazję zobaczyć tylko kilka z nich. Poniżej przedstawiamy te dostępne na oficjalnej stronie grafika: http://www.jimkay.co.uk/home/harry-potter/.

Dla wiernych fanów, którzy przyjdą do księgarni w dniu premiery, Media Rodzinna przygotowały wyjątkowy prezent. Odwiedzając jedną z księgarń partnerskich wydawnictwa (lista księgarń dostępna pod adresem: http://mediarodzina.pl/partnerzy) i kupując w nich ilustrowaną edycję, otrzymają w prezencie ekskluzywny plakat z Ulicą Pokątną, namalowany przez Jima Kaya i zapakowany w wyjątkową tubę.

Kolejne tomy cyklu będą ukazywać się co roku, podobnie jak było z pierwszym wydaniem.

[News podesłała Katarzyna Julke-Bogacka]

Użytkownik: Virvien 06.10.2015 22:55 napisał(a):