Dodany: 23.09.2015 16:24|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Akcja Czytaj PL! Darmowe e-booki

1 października ruszy nowa akcja promująca czytelnictwo. Na ulicach największych polskich miast pojawi się trzysta wirtualnych wypożyczalni darmowych e-booków. W każdej z nich będzie można na miesiąc wypożyczyć jedną z dwunastu bestsellerowych książek. Akcja obejmie Kraków, Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawę i Wrocław. Organizatorami są Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platforma e-bookowa Woblink.com.

Aby wypożyczyć książkę, trzeba będzie pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować promocyjny kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. Wypożyczalnie e-booków pojawią się na przystankach komunikacji miejskiej. Wśród książek do wypożyczenia będzie można znaleźć m.in. najnowszą powieść Marka Krajewskiego, opowieść o designie Marcina Wichy, ostatnią opowieść z serii Uniwersum Metro 2033 – „Otchłań” Roberta J. Szmidta czy też zabawne opowiastki dla dzieci Marcina Prokopa.

„Czytaj PL! promuje na wcześniej nieznaną w Polsce i Europie skalę korzystanie z literatury przy użyciu nowych technologii. Zakładamy, że z darmowych wypożyczalni skorzysta nawet 100 tysięcy osób” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię. Patronem merytorycznym akcji został Instytut Książki, a jej ogólnopolski zasięg stał się możliwy dzięki zaangażowaniu partnerskich miast. „To bodaj pierwszy przypadek takiej współpracy z innymi miastami. Połączyliśmy siły w pięknej sprawie i wierzymy, że wspólnie zdziałamy wiele dobrego” – dodaje Izabela Helbin. Kampania miała już wcześniejsze odsłony w Krakowie. Wtedy z wypożyczalni darmowych e-booków skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

Darmową aplikację Czytaj PL! można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja Czytaj PL! będzie trwała od 1 do 31 października.

Użytkownik: Virvien 03.10.2015 11:26 napisał(a):
Odpowiedź na: 1 października ruszy no... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
I znów aplikacja niezgodna z moim urządzeniem. Poza tym wyszukiwarka w sklepie Play nie znajduje tej aplikacji, znalazłam w innym artykule.
Proszę, mam nadzieję że wkleiłam prawidłowy link.
A tutaj AppStore: