Dodany: 03.09.2015 15:25|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Narodowe czytanie „Lalki” Prusa

W sobotę Prezydent RP Andrzej Duda zainauguruje w Warszawie narodowe czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Powieść czytać będą także znani aktorzy – między innymi Jerzy Radziwiłowicz, Anna Dymna, Jan Peszek czy Małgorzata Foremniak.

Andrzej Duda z żoną zainauguruje wydarzenie w sobotę o godzinie 11:00 w warszawskim Ogrodzie Saskim. Tłem dla Narodowego Czytania będzie muzyka na żywo, skomponowana przez siedmiu młodych kompozytorów.

W zeszłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. W tym roku przygotowano specjalną adaptację „Lalki”, której autorem jest Bronisław Maj. Poszczególne rozdziały, podzielone na 12 części, można pobrać ze strony Narodowego Czytania. Do Ogrodu Saskiego warto przyjść z własnym egzemplarzem „Lalki” – wszyscy, którzy to zrobią, otrzymają w książkach pamiątkowe stemple. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Narodowym Czytaniu, które w latach ubiegłych organizowane było w tysiącach miejsc na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju.