Dodany: 01.09.2015 10:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Polecam Biblionetkę, bo... – wyniki konkursu

PolecamKoniec wakacji oznacza koniec konkursu wakacyjnego. Spośród dziesiątki nominowanych odpowiedzi wybraliście zwycięzców. Zgodnie z zapowiedzią pakiety trzech książek otrzymają trzy najlepsze i najpopularniejsze komentarze.

Pierwsze miejsce ex aequo zajmują dot59 (1) oraz imarba (7) - obie Panie zdobyły po 38 głosów.
Drugie miejsce z 30 głosami zdobyła Fraternite (4). Trzecie miejsce na podium z 22 głosami zajmuje odpowiedź numer (10) autorstwa użytkownika eubz.

Jeszcze raz prezentujemy zwycięskie odpowiedzi:

I miejsce:

1. Polecam Biblionetkę, bo... to miejsce takie,
gdzie o książkach się mówi z pasją i ze smakiem;
gdzie o każdej lekturze znajdziesz informacje
(bywają sprzeczne... ale przecież ktoś ma rację!);
gdzie pomogą namierzyć książkę z lat dziecięcych,
z której znasz tylko pierwsze zdanie i nic więcej;
gdzie zawsze spotkasz kogoś ze zbliżonym gustem;
gdzie cię mogą zarazić... Pratchettem lub Proustem,
albo i jakimś twórcą daleko mniej znanym,
wskutek czego zostaniesz jego wielkim fanem;
gdzie, czy przeczytasz gniota, czy też arcydzieło,
zawsze ktoś pożałuje, że go ominęło
podobne doświadczenie i po dzieło sięgnie;
gdzie pożyczanie książek kwitnie tak namiętnie,
że niektórym już półki zgiął balast nielekki,
a klientów straciły liczne biblioteki;
gdzie (w innych miejscach świata rzecz nieznana zgoła!)
przez całą zimę trudzi się Biblionetkołaj,
roznosząc niezliczone książki-niespodzianki;
gdzie w tygodniu i w święta, w wieczory i w ranki
zawsze coś ciekawego może wpaść ci w oczy:
a to o feminizmie dyskusja się toczy,
wzniecona po najnowszym tomie „Jeżycjady”,
a to ktoś maturzyście udziela porady
w kwestii doboru lektur, ktoś inny zaś pyta,
co dla serc pokrzepienia najlepiej poczytać,
to znów ci, którzy lubią cięgiem łamać głowy,
rozpracowują jakiś wątek konkursowy...
Gdyby ktoś po tym wszystkim jeszcze miał dylemat,
dodam, że i to ważne, czego tutaj nie ma,
bo gdzie się nie panoszą trolle i grubianie,
tam klimat sprzyja myśli swobodnej wymianie.
I oto już docieram do samego sedna:
polecam Biblionetkę – bo TAKA jest jedna! (dot59)

7. Polecam Biblionetkę, bo na dzikich obrzeżach internetu, pośród dżungli stron i blogów, w otchłani sieci, istnieje tylko to jedno miejsce, gdzie zachowały się ostatnie egzemplarze gatunku „książkolub sapiens”. To miejsce zwane Biblionetką, to samotna wyspa na oceanie chaosu. Jest jedynym znanym miejscem występowania gatunku „książkolub sapiens”, który to gatunek jest bardzo wymagający i delikatny.
Tutaj w swoim środowisku naturalnym może on się rozmnażać swobodnie, a także żerować do woli. Tylko tu znajdzie słowa niemodyfikowane ortograficznie, których tak potrzebuje do życia, towarzystwo innych przedstawicieli swojego gatunku oraz dziewicze tereny niekażone „gimbazotrollingiem” chorobą niszczącą coraz to większe obszary sieci.
Tylko tutaj gatunek „książkolub sapiens” genetycznie nieodporny na chamstwo i głupotę jest w stanie przetrwać. Mimo niebezpieczeństw z tym związanych, raz do roku duże jego stada migrują nad morze lub w góry, gdzie odbywają rytuały czytelnicze, a czasami też godowe.
Jedynie na terenach Biblionetki ten zagrożony wyginięciem gatunek, w ciszy i spokoju jest w stanie wymieniać się myślami z innymi „ksiązkolubami” co stanowi sens jego istnienia. Myśli te przekazywana za pomocą skomplikowanego szyfru zwanego gramatyką, są niezrozumiałe dla dużej części istot spoza tego habitatu.
Nie stwierdzono istnienia jakichkolwiek innych terenów nadających się do życia dla tego endemicznego gatunku, który należy, ze względu na walory intelektualne objąć całkowitą ochroną dlatego też Biblionetka jako jedyne jego siedlisko powinna uzyskać status „terenu chronionego” i dotacje unijne! (imarba)

II miejsce:

4. Polecam Biblionetkę, bo... życie jest za krótkie, żeby przeczytać wszystkie książki a dzięki Biblionetce i użytkownikom jest szansa przeczytać te NAJLEPSZE. (fraternite)

III miejsce:

10. Polecam Biblionetkę, bo... warto! Korzystając z portalu czuję się jak w dobrej kameralnej kawiarni, kiedy popijając małe, gorące i słodkie espresso z mlekiem, zanurzam się w lekturze. Czas wtedy się zatrzymuje, przestrzeń kurczy, a ja świadomie lekceważę dźwięki przesuwającej się z tłumionym stuknięciem wskazówki zegara, zawieszonego tuż obok na ścianie. (eubz)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie miłe i kreatywne odpowiedzi. Biblionetka dzięki takim komentarzom staje się jeszcze lepszym miejscem dla wszystkich książkoholików.

Czwórkę zwycięzców proszę o prywatną wiadomość z adresem do wysłania nagrody! ;)

Użytkownik: joanna.syrenka 01.09.2015 12:31 napisał(a):
Gratuluję laureatom :-)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 01.09.2015 12:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Gratuluję laureatom :-) | joanna.syrenka
Laureatom należy pogratulować szczególnie, ale cała dziesiątka finalistów zasługuje na brawa!
Dziękujemy za chęć wzięcia udziału w zabawie, także tym głosującym! ;)
Użytkownik: Pani_Wu 01.09.2015 14:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Serdecznie gratuluję całej Czwórce! :)
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 01.09.2015 15:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wielkie gratulacje! Może teraz BNetka weźmie udział w jakiejś akcji społeczno-promocyjnej :)
Użytkownik: majkanew 01.09.2015 16:43 napisał(a):
brawo :)
Użytkownik: rafciu 01.09.2015 19:51 napisał(a):
Gratuluję laureatom!
Użytkownik: Akrim 01.09.2015 20:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Gratulacje dla zwycięzców. :)
Użytkownik: Pok 01.09.2015 21:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Akurat wygrały wszystkie miejsca, które sam wytypowałem :) Mam na myśli pozycje 1, 7, 10. Nad czwórką natomiast się zastanawiałem i też bym ją wyznaczył, gdyby nie ograniczenie do trzech typów.

W każdym razie gratuluję zwycięzcom. Oby książki okazały się ciekawe ;)
Użytkownik: eubz 02.09.2015 09:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję wszystkim za głosy i gratuluję pozostałym!
Użytkownik: imarba 02.09.2015 12:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dziękuję wszystkim za głosy i nie martwcie się, nie wyginiemy, nasz gatunek przetrwa :)
Użytkownik: Fraternite 07.09.2015 14:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Koniec wakacji oznacza ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Ja również dziękuję za głosy i za książki, które właśnie dotarły:) Książki na pewno przeczytam, bo to właśnie z tych najlepszych a ten autograf od autora to taka cudna wisienka na torcie:))
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 07.09.2015 14:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja również dziękuję za gł... | Fraternite
Cieszę się bardzo! Starałam się dobrać książki jak najlepiej ;)

Prosimy potem o recenzje na stronie!