Dodany: 25.10.2009 19:10|Autor:

zawartość zbioru

1. Ama Ata (Christina) Aidoo: Rozwód w Bamso (No Sweetness Here) – przełożyła Maryla Metelska
2. Francis Bebey: Święty Mikołaj Fanty (Le Père Noël de Fanta) – przełożyła Anna Wróblewska
3. Ferdinand Oyono: Stary Murzyn i medal (Le vieux Nègre et la médaille) – przełożyła Anna Wróblewska
4. Peter Ruoro: Koniec miesiąca (End of Month) – przełożyła Maria Cieślińska
5. Henri Lopes: Butelka whisky (La bouteille de whisky) – przełożyli Krystyna Pruska i Krzysztof Pruski
6. Luis Bernardo Honwana: Tata, wąż i ja (Papa, le serpent et moi) – przełożyła Anna Wróblewska
7. Obi B. Egbuna: Czarny znak Dżudżu (Divinity) – przełożyła Ernestyna Skurjat
8. Victor Nwankwo: Koniec drogi (The End of the Road) – przełożyła Maryla Metelska
9. Gabriel Okara: Głos (The Voice) – przełożyła Ewa Fiszer
10. Amos Tutuola: Amator wina palmowego (The Palm-wine Drinkard) – przełożyła Maria Cieślińska
11. Alex La Guma: Szklanka wina (A Glass of Wine) – przełożyła Ernestyna Skurjat
12. James Matthews: Przenośne radio (The Portable Radio) – przełożyła Ernestyna Skurjat
13. Richard Rive: Deszcz (Rain) – przełożyła Maryla Metelska
14. Abdou Anta Ka: Tranzystor (Le Transistor) – przełożyli Krystyna Pruska i Krzysztof Pruski
15. R. Sarif Easmon: Sługa diamentów (Knave of Diamonds) – przełożyła Ewa Fiszer
16. Abioseh Nicol: Warto jest żyć w Kumansenu (Life is Sweet at Kumansenu) – przełożyła Maryla Metelska
Noty o autorach

[Iskry, 1978]