Dodany: 28.06.2015 02:35|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023154950Opiekun BiblioNETki

Felietony Szymona Majewskiego objęte patronatem Biblionetki

MajewskiCzy 22 lata pożycia małżeńskiego to wystarczająca legitymacja do bycia ekspertem w dziedzinie przetrwania w tym stanie? Szymon Majewski w zbiorze felietonów „Życie w pożyciu” wydanym przez Wydawnictwo Zwierciadło udowadnia, że tak.

Czym się zajmuje IPM, czyli Instytut Pamięci Małżeńskiej? Czy kobiety dysponują radarem, który wykrywa leni? Dlaczego założenie szlafroka może być wyzwaniem?

Szymon Majewski w zabawny, ale jakże trafny sposób opowiada o współczesnym związku. Pokazuje schematy sytuacji, które mają miejsce w klasycznym związku damsko-męskim; w relacjach kobiety i mężczyzny, co w jego przypadku oznacza: męża i żony.

To ciepła, ironiczna opowieść o kobiecie. I równie ciepła, autoironiczna opowieść o mężczyźnie. To lustro, w którym przejrzeć się może i każda kobieta, i każdy mężczyzna. Zapis zwyczajnego, a zarazem niezwyczajnego życia we dwoje oraz inspiracji, jakie czerpać można z małżeńskich problemów i radości.

Testując na znajomych felietony Szymona pisane dla miesięcznika „Zwierciadło” przekonaliśmy się, że niejeden czytelnik pomyśli w trakcie lektury „To historia mojego związku” albo „I ja mam tak w domu na co dzień”.

Nostalgia, prawdziwe uczucia, duża dawka humoru, jednym słowem – energetyczny Szymon Majewski.