Dodany: 30.05.2015 16:08|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Noc bibliotek już w najbliższy weekend

noc bibliotekW sobotę 30 maja biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce zapraszają na Noc Bibliotek – wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej, a dla wszystkich czytelników okazja do poszperania po zbiorach pobliskich bibliotek.

Do tej pory do akcji zgłosiło się prawie 500 bibliotek - wszystkie możecie znaleźć na Mapie bibliotek. Po kliknięciu na znajdującą się na liście bibliotekę dostaniecie informacje o lokalnych wydarzeniach. Mapa ułatwia sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie – wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry. Że odbywają się tu ciekawe wydarzenia kulturalne, że można tu poznać sąsiadów i razem twórczo spędzić czas.

Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki” – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Więcej informacji na stronie www.nocbibliotek.org

Użytkownik: kozzanna85 27.05.2015 14:23 napisał(a):
Odpowiedź na: W sobotę 30 maja biblio... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Super, na takie wydarzenie właśnie czekałam!