Dodany: 01.04.2015 14:56|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowa propozycja Kwiatów Orientu dla sympatyków literatury koreańskiej

Wydawnictwo Kwiaty Orientu, specjalizujące się w literaturze koreańskiej, przygotowało dla czytelników kolejną niezwykłą lekturę. Dziś premiera książki Nasz skrzywiony bohater (Yi Mun-yŏl)

Kiedy 12-letni chłopiec przenosi się z Seulu do miasteczka na prowincji i zaczyna tam naukę w szkole, jest przekonany, że zaimponuje kolegom i zostanie liderem. Okazuje się jednak, że natychmiast pada ofiarą charyzmatycznego i skorumpowanego zarazem Om Sok-dae – gospodarza klasy. Przemoc, zastraszanie i skomplikowane intrygi zapewniają mu sukces: chłopcy są posłuszni, a jego najwyższa pozycja w hierarchii klasowej pozostaje niezachwiana.

To historia opowiedziana z perspektywy dorosłego już mężczyzny, który wspomina brutalną walkę, jaką musiał stoczyć w poszukiwaniu sprawiedliwości, a także własnego „ja”.

Ta intrygująca alegoria systemu politycznego i władzy, często porównywana do Władcy much, zaczyna się jako prosta opowieść o dominacji w szkolnej klasie, lecz rozwija się w chłodną przypowieść o żądzy władzy i desperackiej potrzebie akceptacji.

Cytat z noty wydawniczej.