Dodany: 05.03.2015 15:57|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

PWN na tropie talentów przyszłości

Wydawnictwo Szkolne PWN objęło patronat merytoryczny nad Ogólnopolskim Konkursem Poetyckim „Odkrywamy Talenty Przyszłości”.  6 marca 2015 r. w  Bemowskim Centrum Kultury "Art. Bem", odbędzie się uroczysta Gala Finałowa VI edycji Konkursu, z udziałem laureatów oraz zaproszonych gości.

Konkurs poetycki, którego pomysłodawcą i organizatorem są Szkoły PRO FUTURO w Warszawie oraz Fundacja Instytut Nowoczesnej Edukacji, odbywa się już po raz szósty, z roku na rok przyciągając coraz większe rzesze młodych uczestników, obdarzonych talentem poetyckim. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest cytat  z Paulo Cohelo „Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy możesz bezpowrotnie ominąć.”

W konkursie biorą udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, którzy nadesłali łącznie 750 utworów poetyckich. W każdej kategorii zostanie wyłonionych dziesięciu laureatów, których nazwiska poznamy podczas gali konkursowej. W jury konkursu zasiadają przedstawiciele organizatora, Prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN Dorota Twarowska, prezenterka telewizyjna Krystyna Czubówna, dziennikarka, recenzentka teatralna, reżyserka i poetka Krystyna Gucewicz.

Jako Wydawnictwo Szkolne PWN przygotowujemy publikacje edukacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, które umożliwiają jak najpełniejszy rozwój wiedzy i umiejętności uczniów.– mówi Dorota Twarowska, Prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN – Chcemy uczestniczyć w tym procesie również poprzez wyszukiwanie i wspieranie utalentowanych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że udział w konkursie pozwoli im umocnić wiarę we własne możliwości i zachęci do rozwijania posiadanych umiejętności, a także czerpania satysfakcji z własnych osiągnięć.

W trakcie poprzednich pięciu edycji do udziału w konkursie zgłoszono ponad 5 tysięcy utworów poetyckich. Wiersze oceniali i czytali m.in.: Ernest Bryl, Teresa Lipowska, Beata Ścibakówna. Konkurs został doceniony i uzyskał wsparcie Ministerstwa Kultury i Kuratorium Oświaty, które objęły go swoimi patronatami.

Obserwujemy, że nasi młodzi poeci dorastają wraz z konkursem. Rozpoczynają swoją przygodę z poezją w szkole podstawowej i kontynuują w gimnazjum. – zauważa Joanna Zasada, organizatorka Konkursu ze Szkoły PRO FUTURO. - W przyszłych edycjach planujemy również udział licealistów. Jako organizatorzy odkrywamy prawdziwe kopalnie talentów. W ubiegłym roku przyznaliśmy Nagrodę Specjalną uczniowi, którego wiersz pt. „Połowa” został zaprezentowany w Teatrze Narodowym podczas Dyżurów Poetyckich, gdzie wzbudził ogólny podziw dla dojrzałości młodego autora.

Źródło: inf.prasowa