Dodany: 04.03.2015 10:04|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Premiera: „Miasto cieni” już w księgarniach

Do księgarń trafił właśnie intrygujący kryminał historyczny Michaela Russella pod tytułem „Miasto cieni”.

Zaskakująca wycieczka do Gdańska z lat 30. Miasta niby wolnego, ale oddychającego nazistowską dominacją i antysemickimi nastrojami. Gdańska tęskniącego za niemieckimi korzeniami. Historyczna fikcja, która daje poczuć specyficzny klimat tamtych dni.

Andrzej Kotarski - Polimaty

Ciemne zaułki Dublina, pełne tajemnic Wolne Miasto Gdańsk, zakazane uczucia i prawda zakopana w zbyt płytkim grobie.

Susan Field znika nagle bez śladu. Zaniepokojona tym wydarzeniem Żydówka Hannah Rosen zrobi wszystko, żeby odkryć, jaki los spotkał jej przyjaciółkę. Pomaga jej Stefan Gillespie – bezkompromisowy policjant i ojciec rozpaczliwie walczący o prawo do dziecka. Każdy możliwy trop zdaje się prowadzić donikąd, a osoba, która ostatni raz mogła widzieć Susan, w pośpiechu opuszcza miasto. Dopiero kiedy w górach nieopodal Dublina odkryte zostają ciała kobiety i mężczyzny, prywatne śledztwo nabiera tempa. Rodzi się również uczucie – zakazana w katolickiej Irlandii miłość Żydówki i protestanta.

Co wspólnego mają popełnione w Dublinie zbrodnie z ukrywającym się w Gdańsku lekarzem? Jaki związek ma uwikłany w kłopotliwy romans ksiądz z bezwzględnymi funkcjonariuszami dublińskiej policji? Stefan i Hannah, zbliżając się do rozwiązania, popadają w coraz większe niebezpieczeństwo. Niektóre sekrety powinny pozostać pogrzebane na zawsze…

Trzymający w napięciu thriller historyczny, który zabiera czytelnika w pasjonującą podróż do lat 30. ubiegłego wieku.

Michael Russell:

Anglik z urodzenia. Wychowywał się w jednej z tych rodzin, w których pierwsze historie słuchane na babcinych kolanach dotyczyły morderstw, rzezi, pistoletów maszynowych Thompson i irlandzkiej wojny domowej z lat 20. XX wieku.

Studiował literaturę angielską na Oksfordzie, później przez trzy lata pracował na farmie w hrabstwie Devon. Nabyte doświadczenie – bardziej niż umiejętność pisania – pozwoliło mu zostać członkiem ekipy tworzącej angielską operę mydlaną „Emmerdale Farm”. To z kolei było wstępem do kariery scenarzysty i producenta wielu programów telewizyjnych, w tym głośnych „Morderstw w Midsomer” i „Sprawy dla Frosta”.

W czasie gdy zdecydował się napisać swoją pierwszą powieść, mieszkał już w Irlandii. Pasję do kryminałów połączył z historią Irlandii okresu międzywojennego, o którym słuchał w dzieciństwie. W ten sposób powstało Miasto cieni.

Aktualnie mieszka z rodziną w Irlandii, gdzie oddaje się temu, co lubi robić najbardziej – pisaniu książek.

Książka w księgarni Wydawnictwa SQN.

Powieść objęta patronatem BiblioNETki.

Źródło: inf. prasowa

Oprac. Sylwia_

Użytkownik: Frider 04.03.2015 10:38 napisał(a):
Odpowiedź na:   ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Okładka bardzo podobna do Cień wiatru (Ruiz Zafón Carlos) .
Użytkownik: magda1506 05.03.2015 09:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Okładka bardzo podobna do... | Frider
Miałam dokładnie to samo skojarzenie