Dodany: 02.03.2015 09:54|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

20 książkowych hitów na polskim rynku - lista bestsellerów empik.com

I znowu spore „trzęsienie listy”. Pierwsze miejsce utrzymało tanie wydanie „Ziarna prawdy” (niespodzianka na plus). Trylogia Greya powoli zaczyna spadać (kolejna niespodzianka na plus), podobnie jak nowy gadżet Keri Smith (jeszcze jedna niespodzianka na plus). Do pierwszej trójki wbił się „Snajper” (co trudno nazwać zaskoczeniem). Na liście pojawiły się też aż cztery nowości, ale na bardzo odległych miejscach.

1. „Ziarno prawdy” (Zygmunt Miłoszewski) - bez zmian

Niespełna 20 zł za bardzo dobrą książkę, wspieraną przez kinową ekranizację, robi swoje. Oby więcej takich inicjatyw na polskim rynku wydawniczym.

2. „Zniszcz ten dziennik”  (Keri Smith) - awans o 1 miejsce

Zgodnie z oczekiwaniami - gadżet stworzony przez Keri Smith wraca do walki o fotel lidera. Jedyne co może trochę zaskakiwać to fakt, że w ślady „dziennika” nie poszedł nowszy produkt tej autorki - „To nie jest książka”.

3. „Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii” (Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFelice) - awans spoza „20”

Film Clinta Eastwooda, oparty na tej książce, robi furorę w kinach. Dlatego trudno się dziwić, że „Cel snajpera” (taki tytuł nosiło pierwsze polskie wydanie tej książki) powraca do walki o najwyższe miejsca na liście bestsellerów.

4. „House Of Cards” (Michael Dobbs) - awans o 7 miejsc

Książka zawdzięcza swoją popularność świetnym serialom (angielskiemu i amerykańskiemu), które na dodatek są bardzo popularne w Polsce. Chociaż wersja „pisana” nie dorównuje im jakością, czyta się ją całkiem przyjemnie.

5. „Nowe oblicze Greya”  (E.L. James) - bez zmian

Polacy obejrzeli „Pięćdziesiąt twarzy...”, przeczytali „Ciemniejszą stronę...”, a teraz sięgnęli po zakończenie serii. Widać już jednak oznaki zmęczenia Greyem.

6. „To nie książka” (Keri Smith) - spadek o 2 miejsca

7.  „Pięćdziesiąt twarzy Greya” (E.L. James) - bez zmian

8. „Kochaj wystarczająco dobrze”  (Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński) - awans o 4 miejsca.

9. „Gniew”  (Zygmunt Miłoszewski) - awans spoza „20”

10. „Najgorszy człowiek na świecie” (Małgorzata Halber) - awans o 8 miejsc

11. „Vogue. Za kulisami świata mody” (Kristie Clements) - awans o 4 miejsca

12. „Ciemniejsza strona Greya”  (E.L. James) - spadek o 10 miejsc

13. „Make Life Harder”  (Maciej i Lucjan) - awans o 3 miejsca

14. „Fabryka absolutu” (Karel Capek) - awans spoza „20”

15. „Doradca smaku” (Michel Moran) - spadek o 2 miejsca

16. „Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia” (Agnieszka Lingas-Łoniewska) - nowość

17. „Fueled. Napędzani pożądaniem”  (K. Bromberg) - spadek o 3 miejsca

18. „Pretty Little Liars. Toksyczne” (Sara Shepard) - nowość

19. „Ludzie czy bogowie” (Dariusz Kortko, Krystyna Bochenek) - nowość

20. „Piętno rzeki” (Patricia Briggs) – nowość

UWAGA: lista nie obejmuje pakietów książkowych oraz przedsprzedaży.

Oprac. PD

Użytkownik: maritka 02.03.2015 22:17 napisał(a):
Odpowiedź na: I znowu spore „trz... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
myślę że pozycja 16 szybko się wybije :)