Dodany: 28.12.2014 18:35|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Z czytatki wzięte: „Renifer Imarba ratuje święta"

Niestety dopadła mnie zmora. Zmora świąt Bożego Narodzenia. (...) Zaczęłam sprzątać i to zdecydowanie był błąd. Owszem, umyte na lśniąco okna i podłogi wyglądały o.k, poprzestawiane meble prezentowały się super, błyszczące kafelki aż raziły w oczy. Może na tym powinnam była poprzestać, ale nie!

Zmora przejęła nade mną całkowitą władzę. Z zapałem rzuciłam się do marketów po kapustkę palce lizać, flaczki prima sort, boczuś jak u mamy, barszczyk że hoo, hoo i te no... „Broń Boże NIE chińskie” borowiki suszone. (...)

Dołożyłam sobie jeszcze maraton prezentowy – a jakże! A co mi tam, jak każda kobieta przed świętami wierzyłam w swoją misję i niezniszczalność. Potem zabrałam się za gotowanie otwierając tym okres na: Nie ruszaj to jest na święta!

W wigilię jak przystało na panią domu słaniałam się na nogach, w oczach miałam mroczki, na palcach plastry (zaliczyłam kilka nożowniczych wpadek ), a w głowie jedną myśl - nie paść na pysk przed kolacją, bo wszak nie wypada.

(Fragment czytatki autorstwa BiblioNETkowiczki Imabry)

Cała historia "świątecznej gorączki" w czytatce Renifer Imarba ratuje święta.

Zdj. D.Reichardt, lic. CC, Flickr

Oprac. Sylwia_