Dodany: 21.12.2014 21:58|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu? Przegląd premier

Ku mojemu zaskoczeniu, w nadchodzącym tygodniu czeka nas jeszcze kilka premier. Nie są to wielkie atrakcje, ale trzy książki chętnie polecę.

1) „Szary. kolor nadziei” (Irina Ratuszynska) - wspomnienia więźniarki politycznej z radzieckiego obozu o obostrzonym reżimie dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Autorka przebywała w nim przez 4 lata w połowie lat 80-tych, ubiegłego wieku.

2) Jest duza szansa, że po kilku przesunięciach terminu premiery, w końcu doczekamy się nowego wydania „Juliana” (Gore Vidal) - historycznej powieści o rzymskim cesarzu Julianie, który był jedną z barwniejszych postaci swoich czasów.

3) „Wielcy świata biznesu. Wyjątkowe osoby, które ukształtowały obraz współczesnej przedsiębiorczości” (Rhymer Rigby) - 28 portretów znanych postaci świata biznesu (m.in. Michael Dell, Ingvar Kamprad, Warren Buffett, George Soros, Roman Abramowicz, Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg, Sergey Brin i Larry Page), które na zawsze zmieniły obraz przedsiębiorczości.

To ostatnia lista premier przed świętami, więc korzystając z okazji chciałbym Wam życzyć spokojnych, szcześliwych, pełnych ciepła świąt oraz wielu (nie tylko) książkowych prezentów.

Oprac. PD