Dodany: 27.11.2014 08:03|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Bestsellery "New York Timesa" - literatura faktu

LISTA BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA" (literatura faktu)

1. George W. Bush - 41” - nowość

Czterdziesty trzeci prezydent USA opowiada o czterdziestym pierwszym, czyli młodszy Bush przedstawia postać swojego ojca. Swoją drogą... gdy przypomnę sobie wypowiedzi Busha juniora, zastanawiam się, jak on „napisał” tę książkę.

2. Bill O'Reilly, Martin Dugard - „Killing Patton” - 8 tydzień na liście (bez zmian)

Czwarta książka z bestsellerowego cyklu przedstawiającego kulisy śmierci sławnych ludzi (Kennedy'ego, Lincolna, Jezusa, Pattona) powinna zostać na liście na dłużej. My wciąż czekamy na polskie wydanie „Killing Jesus”.

3. Andy Cohen - The Andy Cohen Diaries” - nowość

Rok z życia telewizyjnego producenta i gospodarza programu „Watch What Happens Live”. Polskiej publiczności raczej nie zainteresuje, więc prawdopodobieństwa przetłumaczenia na nasz język jest niewielkie.

4. Amy Poehler -  Yes Please”  - 3 tydzień na liście (spadek -3)

Zabawne historie i humorystyczne porady dla każdego, czyli „Yes Please” - długo oczekiwany pisarski debiut amerykańskiej aktorki - Amy Poehler.

5. Laura Hillenbrand -Unbroken” („Niezłomny”)  - 179 tydzień na liście (spadek -2)

Historia życia Louisa Zamperiniego. Zestrzelony w czasie II wojny światowej nad Pacyfikiem, przez 47 dni dryfował po oceanie, przeżył japoński obóz jeniecki i zdobył kobietę, która wydawała się poza zasięgiem jego możliwości.

6. Daniel James Brown -The Boys In The Boat” - 26 tydzień na liście (spadek -2)

7. Anne Lamott - Small Victories” - nowość

8. Mark Owen, Kevin Maurer - No Hero” - nowość

9. Atul Gawande - Being Mortal” - 6 tydzień na liście (spadek -1)

10. Lena Dunham - Not That Kind Of Girl” - 7 tydzień na liście (spadek -4)

Oprac. PD

Użytkownik: Lwiica 27.11.2014 11:54 napisał(a):
Odpowiedź na: LISTA BESTSELLER&Oacut... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Ad. 1
Zapewne ktoś napisał, a Bush tylko podpisał swoim nazwiskiem. Jak w wielu przypadkach.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 27.11.2014 13:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Ad. 1 Zapewne ktoś napis... | Lwiica
Nie byłoby w tym nic dziwnego - przecież JFK też tak robił :)

Ale a propos umieszczania nazwisk - ostatnio coraz więcej jest takich mylących hocków-klocków. "NOWA książka A. Christie!", a nie... tylko ktoś, kto uważa, że tak pisze. Mój brat chwalił się, że jego syn czyta nową książkę J.K. Rowling, której tytułu nie znałem. Myślałem, że chodzi o napisaną pod następnym pseudonimem, ale nie! Po prostu wołami wypisano na okładce J.K.R. "polecającą", a sam autor książki musiał zadowolić się poślednim miejscem ;D I tak dalej...
Użytkownik: verdiana 27.11.2014 11:59 napisał(a):
Nowy Gawande! No to czekam, kiedy pojawi się u nas. ;)
Użytkownik: verdiana 27.11.2014 11:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Nowy Gawande! No to czeka... | verdiana
BTW, Gawande jest nieklikalny. :( Strona internetowa jest niedostępna.