Dodany: 26.11.2014 09:54|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Wiadomość do Pana Cogito - Konkurs

24 listopada rozpoczął się konkurs organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Herberta - „Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości”.

Cel konkursu jest prosty: zachęcić młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów do poznawania twórczości Herberta oraz do spojrzenia na otaczający nas świat tak jak robił to Pan Cogito – człowiek wrażliwy i niezależnie myślący.

Zadanie konkursowe: przeczytać wiersz „Pan Cogito czyta gazetę” i przygotować krótką (do 150 znaków) wiadomość zaadresowaną do bohatera utworu. Wiadomość powinna odzwierciedlać wrażliwość na sytuację innych ludzi w otaczającej nas rzeczywistości.

Prace konkursowe można zamieszczać na profilu „Pan Cogito” na Facebooku lub wysyłać na adres e-mail: pan.cogito@fundacjaherberta.com.

Konkurs trwa do 12 grudnia 2014 r. (do godziny 23:59), a ogłoszenie wyników nastąpi tydzień później. W konkursie nagrodzonych zostanie 13 prac. Nagrodami będą: tomy poezji Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i tablet Galaxy Tab 3.

Oprac. PD
Źródło: www.fundacjaherberta.com