Dodany: 22.11.2014 16:43|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu? Przegląd premier

W ubiegłym tygodniu mieliśmy do czynieniem z premierowym szaleństwem (ponad 150 nowości i wznowień) i wygląda na to, że wydawcy trochę się wystrzelali. W tym tygodniu jest znacznie spokojniej.

Na pierwszą ciekawą premierę możemy liczyć dopiero we wtorek. Będzie to najnowszy, dziesiąty tom świetnego zbioru opowiadań science fiction - „Kroki w nieznane".

Dodatkowo dostaniemy trzy książki, które miały pojawić się na rynku wcześniej, ale z różnych przyczyn trafią do księgarni dopiero teraz. Są to:

- „Pożyczalscy na wyspie" (Mary Norton) - nowe wydanie

- „Zagubiona dzielnica" (Patrick Modiano) - nowe wydanie

- „Szarlatanów nikt nie kocha. Wiersze zebrane. Tom 1" (Konstanty Ildefons Gałczyński)

O wszystkich tych książkach już pisałem, więc tym razem ograniczę się tylko do poinformowania o nowej dacie premiery. Dodam też, że drugi tom wierszy Gałczyńskiego pojawi się dwa dni później („Portret muzy").

W środę czekam na tytuł „Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy" (Grzegorz Wasowski, Monika Wasowska), czyli podróż po świecie kultowego programu, który kilkadziesiąt lat temu wyludniał ulice polskich miast.

Na zakończenie tego skromnego przeglądu nowości wspomnę o premierze pierwszego tomu z cyklu „Kroniki Obernewtyn” - „Obernewtyn" (Isobelle Carmody). W 28 lat po światowym debiucie, doczekamy się premiery popularnej serii, łączącej elementy fantasy i postnuklearnego science fiction, w naszym kraju.

Oprac. PD