Dodany: 21.11.2014 20:21|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Nie tylko książki: Filmowe premiery tygodnia

Najważniejszą premierą rozpoczynającego się weekendu jest kolejna odsłona „Igrzysk śmierci”. Niestety ekranizacja trzeciego tomu powieści Suzanne Collins została podzielona na dwie części, toteż na zakończenie „Kosogłosu” przyjdzie nam poczekać równo rok. Ocaleni po Ćwierćwieczu Poskromienia trybuci trafiają do podziemnego kompleksu zniszczonego niegdyś trzynastego dystryktu. Walka o przeżycie na arenie zmienia się teraz w propagandową rozgrywkę z prezydentem Snowem, w tle której Katniss cierpi będąc rozdarta uczuciowo między Galem, a Peetą. Czy uda jej się zebrać siły na jeszcze jeden heroiczny akt?

Irański scenarzysta Hossein Amini debiutuje na reżyserskim stołku thrillerem „Rozgrywka” z głośnymi nazwiskami w obsadzie – Kirsten Dunst, Viggo Mortensenem oraz Oscarem Isaackiem. Obraz będący ekranizacją noweli Patricii Highsmith - „The Two Faces of January” - opowiada perypetie małżeństwa, które ucieka do Grecji z powodu zabójstwa policjanta. Nawiązują tam znajomość z przypadkowo napotkanym Amerykaninem, który oferuje im swą pomoc.

Debiut reżyserski Dana Gilroya – „Wolny strzelec” z brawurową kreacją Jake’a Gyllenhaala, zabiera nas na niebezpieczne ulice Los Angeles. Poszukujący mocnych wrażeń i pracy, socjopata Louis Bloom, wkręca się w świat dziennikarzy śledczych, gdzie niejednokrotnie będzie musiał przekroczyć moralne granice, aby zdobyć unikalny materiał dla telewizji.

„Serce Serduszko” to najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego opowiadający o rodzącej się przyjaźni między uciekinierką z Domu Dziecka, a jej wychowawczynią, które postanawiają odbyć podróż życia z Bieszczadów nad Bałtyk, aby dziewczynka mogła zdążyć na egzamin do szkoły baletowej.

„Majdan. Rewolucja godności” to dokument Siergieja Łoźnicy relacjonujący przebieg buntu na kijowskim Majdanie od pierwszych dni, aż do obalenia władzy.

Zapraszam do kin!

Marcin Andrys