Dodany: 20.11.2014 21:33|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Pióro Fredry 2014

Ogłoszono nominacje do nagrody Pióro Fredry, jednej z najważniejszych nagród dla wydawnictw. Celem konkursu jest wybór i nagrodzenie najlepszych książek, wydanych w naszym kraju w mijającym roku. Jury ocenia wartość merytoryczną, literacką, edukacyjno-poznawczą, a także poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny.

Spośród 156 zgłoszonych książek z 46 wydawnictw, jury nominowało do nagrody następujące tytuły:

- Miguel de Cervantes „Przemyślny szlachcic. Don Kichot z Manczy” (Dom Wydawniczy Rebis)

- Magdalena Grzebałkowska „Beksińscy. Portret podwójny” (Wydawnictwo Znak),

- Krzysztof Karpiński „Był jazz. Krzyk jazz-bandu w międzywojennej Polsce” (Wydawnictwo Literackie)

- Witold Rybczyński „Jak działa architektura. Przybornik humanisty” (Wydawnictwo Karakter)

- Olga Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, (Wydawnictwo Literackie)

Zwycięzcę, który otrzyma tytuł Książki Roku poznamy już 4 grudnia wieczorem, podczas gali otwierającej Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymało Wydawnictwo Marginesy za książkę Elżbiety Baniewicz - „Gajos".

Źródło: www.wpdk.pl

Oprac. PD