Dodany: 20.11.2014 15:03|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Bestsellery New York Timesa - Literatura faktu

Cykl prezentujący amerykańskie bestsellery w kategorii beletrystyki gości na naszych stronach już kilka tygodni. Ponieważ statystyki wskazują, że cieszy się sporym zainteresowaniem, zdecydowaliśmy się rozpocząć także cykl o najchętniej kupowanych książkach reprezentujących literaturę faktu.

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (literatura faktu)

1. Amy Poehler - Yes Please” - 2 tydzień na liście (bez zmian)

Książka pełna zabawnych historii oraz humorystycznych porad dotyczących życia. „Yes Please" to długo oczekiwany, pisarski debiut amerykańskiej aktorki - Amy Poehler.

2. Bill O'Reilly, Martin Dugard -Killing Patton” - 7 tydzień na liście (bez zmian)

Czwarta książka z bestsellerowego cyklu przedstawiającego kulisy śmierci słynnych ludzi (Kennedy'ego, Lincolna, Jezusa, Pattona). Dwa pierwsze tomy wydano już w naszym kraju i cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Jest więc duża szansa, że za rok lub dwa doczekamy się i tej książki.

3. Laura Hillenbrand - Unbroken” („Niezłomny”) - 178 tydzień na liście (bez zmian)

Prawdziwa historia Louisa Zamperiniego, który zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował po oceanie, przeżył pobyt w japońskim obozie i zdobył miłość kobiety, która była poza zasięgiem jego możliwości. Książka miała premierę 4 lata temu, dzięki czemu można ją znaleźć także na półkach naszych ksęgarń.

4. Daniel James Brown - The Boys In The Boat” - 25 tydzień na liście (awans +1)

Historia wioślarskiej ósemki z Uniwersytetu w Waszyngtonie i ich drogi do olimpijskiego złota w 1936 roku.

5. Sharyl Attkisson - Stonewalled” - nowość

Narzekania znanej dziennikarki śledczej na działania administracji prezydenta Obamy. Autorka sugeruje, że nękanie i zastraszanie są stałym elementem działań sztabu politycznego amerykanskiego przywódcy.

6. Lena Dunham - Not That Kind Of Girl” - 6 tydzień na liście (spadek -2)

7. Jennifer Lopez - True Love” - nowość

8. Atul Gawande - Being Mortal” - 5 tydzień na liście (spadek -2)

9. Mark Owen, Kevin Maurer - No Easy Day” („Niełatwy dzień”) - 32 tydzień na liście (powrót)

10. Cheryl Strayed - Wild” („Dzika droga”) - 86 tydzień na liście (awans +2)

Oprac. PD