Dodany: 22.10.2014 00:00|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co się czyta w USA. Bestsellery New York Timesa

Jak co tydzień przedstawiamy najnowsze zestawienie bestsellerów New York Timesa. Tym razem cztery premiery w pierwszej dziesiątce. Niewiele - rynek amerykański przyczaił się przed sezonem świątecznym.

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (Fiction)

1. Gillian Flynn - „Gone Girl” („Zaginiona dziewczyna) - 98 tydzień na liście (bez zmian)

Filmowa premiera gwiazdorskiego filmu wyniosła „Zaginioną dziewczynę” na szczyty list sprzedaży. Dla przypomnienia - „Gone Girl” jest thrillerem. W piątą rocznicę ślubu, kobieta znika bez śladu, a podejrzenia padają na jej męża.

2. John Sandford - Deadline” - nowość

Ósmy tom, popularnego w USA (średnia ocen na goodreads.com dla książek z tej serii waha się między 3.8 - 4.2), cyklu z detektywem Virgilem Flowersem w roli głównej. Tym razem Flowers prowadzi dochodzenie w sprawie zamordowanego reportera. Prawdopodobieństwo wydania tej książki w naszym kraju jest znikome.

3. Nicholas Sparks - „The Best of Me” („Dla ciebie wszystko”) - 6 tydzień na liście (awans +1)

Kolejna książka, która zawdzięcza swoją pozycję filmowej premierze. Powieść jest dostępna w Polsce od dłuższego czasu i wciąż cieszy się zainteresowaniem. Cała historia zbudowana jest wokół spotkania byłych kochanków.

4. James Patterson / Michael Ledwidge - Burn” - 2 tydzień na liście (spadek -2)

Siódmy tom cyklu z nowojorskim detektywem Michaelem Benettem w roli głównej, zbiera w USA mierne oceny (średnia na goodreads.com to zaledwie 3.7 - słabo jak na Pattersona). Nie daje to dużych szans na wydanie książki w naszym kraju, tym bardziej że seria nie zachwyciła polskich czytelników.

5. Stuart Woods -Paris Match” - nowość

Trzydziesty pierwszy tom (!!!) serii z prawnikiem Stonem Barringtonem. Produkowane taśmowo czytadła (w 2014 roku seria wzbogaciła się o 4 tytuły), mają grono wiernych czytelników, jednak nie wróżymy tej książce długiej obecności na liście bestsellerów.

6. Penelope Ward - Stepbrother Dearest” - 2 tydzień na liście (wzrost +1)

7. Ken Follett - Edge of Eternity” („Krawędź wieczności”) - 4 tydzień na liście (spadek -2)

8. Debbie Macomber - Mr. Miracle” - nowość

9 . Joanna Wylde - Reaper's Stand” - nowość

10. Lee Child -Personal” - 6 tydzień na liście (spadek -2)

Przygotował: PD