Dodany: 29.05.2014 19:40|Autor: nialla

Czytatnik: Cytaty

„Gra o tron”/„A Game of Thrones” - George R. R. Martin

„Kiedy nie ma się czego bać, tchórz może być tak samo odważny jak każdy inny.”

„Nie można przekuć cyny w żelazo, żeby nie wiem jak bić młotem, ale nie znaczy to jeszcze, że cyna jest bezużyteczna.”

„Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.”

„Ten, kto wydaje wyrok, powinien go także wykonać.”

„Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.”

„Władca, który chowa się za płatnym katem, szybko zapomina, czym jest śmierć.”

„Wielki Septon powiedział mi kiedyś, że tak cierpimy, jak grzeszymy. Jeśli ma rację, lordzie Eddardzie, to powiedz mi... dlaczego niewinni cierpią najbardziej, kiedy wy, wielcy panowie, zaczynacie swoje gry o trony?”

„Jak to się dzieje, że gdy tylko ktoś zbuduje mur, ktoś inny zaraz chce wiedzieć, co jest po jego drugiej stronie?”

„Jeśli przyjdzie taki dzień, w którym by ci przyszła ochota mnie sprzedać, pamiętaj, Bronn, że potrafię podbić cenę. Ja bardzo lubię żyć.”

„Wiatr i słowa. Słowa i wiatr. Jesteśmy tylko ludźmi, których bogowie uformowali do miłości. Oto istota naszej chwały i naszej tragedii...”

„– Czy można okazać dzielność, bojąc się jednocześnie?
– Tylko wtedy można być naprawdę dzielnym.”

„– Ja nawet nie znam swojej matki.
– Bez wątpienia była to kobieta. Przeważnie są to kobiety.”

„Drzewo nie powinno mieć oczu, ani gałęzi, które wyglądają jak ręce.”

„Każdy lot zaczyna się spadaniem.”

„Gruby Tom zapukał do drzwi.
– Arya, dziewczynko, co się stało! – zawołał. – Jesteś tam?
– Nie! – wrzasnęła. Pukanie ustało. Chwilę później usłyszała, jak odchodzi. Łatwo było oszukać Grubego Toma.”

„– Nienawidzę twoich głupich historii.
– Moich historii? Nie, mały panie, nie moich. One po prostu są, przede mną i po mnie, także przed tobą.”

„Świat roi się od tchórzy, którzy udają bohaterów. Potrzeba swojego rodzaju odwagi, żeby przyznać się do tchórzostwa.”

„Śmiech jest trucizną, której należy się bać.”

Gra o tron (Martin George R. R.)