» nie pamiętam hasła» zarejestruj się

fraszki Jana Kochanowskiego żart i błahostki czy literackie szlachetne kamienie

Książki i okolice> Książki w szczególe> Fraszki (Kochanowski Jan)

Autor: michalina2412

Data dodania: 2009-02-05 18:51

5 osób poleca ten tekst.

Nauka języków

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym opiekunem!

fraszki jana kochanowskiego to zart lecz nie mozna o nich powiedziec że sa to błachostki ponieważ każda z nich zawiera morał=pouczenie moim zdaniem i nie tylko moim fraszki kochanowskiego to literackie szlachetne kamienie których nie da sie zastapic ksiązką musierowisz czy siesickiej chociarz ich ksiażki są piękne ale nie zapominajmy o najwybitniejszych polskich pisarzarzach 19 18 17 itd wieku

Użytkownik: anecia22 2009-02-05 19:07 napisał(a):

Odpowiedź na: fraszki jana kochanowskie... | michalina2412 Pokaż rodzica

Myślę, że fraszki J. Kochanowskiego są jednocześnie żartobliwe jak również są one szlachetnymi literackimi kamieniami, ponieważ każda z nich uczy czegoś. Zawierają morał, który poucza człowieka. Moim zdaniem Kochanowski w jednej fraszce potrafił zamieścić myśl, którą człowiekowi trudno wyrazić słowami czy rozmową.

Użytkownik: michalina2412 2009-04-12 13:16 napisał(a):

Odpowiedź na: Myślę, że fraszki J. Koch... | anecia22 Pokaż rodzica

aneciu ciesze sie że uważasz tak jak ja a o kochanowskim możemy pogadać dokładniej w szkole pozdrowionka dla wszystkich komentujących!!!

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2009-02-05 19:57 napisał(a):

Odpowiedź na: fraszki jana kochanowskie... | michalina2412 Pokaż rodzica

Nie chcę być uszczypliwa, lecz uwagę muszę na to zwrócić, piszemy: błahostka, chociaż.

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2009-02-05 20:05 napisał(a):

Odpowiedź na: fraszki jana kochanowskie... | michalina2412 Pokaż rodzica

Jeszcze jedno chciałam dodać... To bardzo miłe, że wspomniałaś o Fraszkach Kochanowskiego. W końcu wielu z nas, nie zdając sobie sprawy, często cytuje jakiś urywek tych utworów.

Użytkownik: michalina2412 2009-04-12 13:19 napisał(a):

Odpowiedź na: Jeszcze jedno chciałam do... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

potwierdzam często nieświadomie mamy doczynienia z jakimiś utworami ale nie zdajemy sobie sprawy z tego. Nie wgłębiamy się w sens słów które próbuje przekazać nam autor. Dziekuje za komentarz i prosze o następne.Pozdrawiam.