Dodany: 28.08.2013 18:39|Autor: antypater

Dobitnie o polskiej współczesności

Do prawdziwości tezy mówiącej, że współczesna Polska jest krajem z poważnymi problemami nie muszę nikogo przekonywać. Co do tego zgadzają się wszyscy, którzy posmakowali, albo w dalszym ciągu smakują życia w naszym kraju.

Zgodność kończy się zazwyczaj wtedy kiedy podejmuje się próbę ustalenia przyczyn i dokładnego opisu obecnego stanu rzeczy w naszym kraju, który jest bardzo daleki od doskonałości.

Bardzo udanie moim zdaniem zdiagnozował przyczyny powstania i sporządził dokładny opis obecnego stanu rzeczy w Polsce polski napoleonista Waldemar Łysiak w swojej książce ''Salon kłamców'' (link: Salon: Rzeczpospolita kłamców (Łysiak Waldemar (pseud. Baldhead Valdemar))). Dla wielu ludzi jest to książka w swojej wymowie wręcz obrazoburcza, ponieważ łamie ona wszystkie utarte schematy myślowe jakie pieczołowicie po 1989 roku wznoszono.

Z autorem omawianej książki można się zgadzać lub nie. Jedno jest natomiast pewne. Jeśli pragnie się zdobyć pełny obraz obecnej polskiej rzeczywistości o pismach pana Łysiaka i jemu podobnych nie wolno jest zapominać. Trzeba wysłuchać zawsze drugiej strony.