Dodany: 07.01.2013 21:22|Autor:

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcíę Márqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, które spełnia się po półwieczu oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości - młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Tę książkę Garcíi Márqueza pokochały miliony czytelników na całym świecie

"Przeczytałem po raz drugi »Miłość w czasach zarazy« i utwierdzam się w przekonaniu, iż jest to romans wszech czasów".

Jerzy Pilch

Gabriel García Márquez (ur. 1928); pisarz kolumbijski, jeden z najwybitniejszych prozaików XX wieku, autor takich światowych bestsellerów jak: "Sto lat samotności", "Szarańcza", "Dwanaście opowiadań tułaczych", "Raport z pewnego porwania", "Nie ma kto pisać do pułkownika", "Kronika zapowiedzianej śmierci", "Zła godzina", "Jesień patriarchy", "O miłości i innych demonach", "Generał w labiryncie", "Opowieść rozbitka". Laureat Nagrody Nobla w roku 1982.

[Wydawnictwo Muza SA, 2008]