Dodany: 20.10.2004 14:09|Autor: Wazooon

bez tytułu

Tę książkę przeczytałem w ramach "lektur obowiązkowych" z dydaktyki. Po pierwszym rozdziale byłem bardzo zaskoczony i ciekawy tego, co będzie dalej. W życiu nie spodziewałem się, że to, co zawsze wydawało mi się tylko i wyłącznie moją własną niezależną decyzją, jest wypadkową podstawowych praw psychologii i uwarunkowań, w jakich żyjemy. Dalsza lektura spowodowała jeszcze większe zdumienie oraz prawie całkowitą zmianę światopoglądu. W szczególności zaś rozdział o miłości, przyjaźni i związkach międzyludzkich. Nie chcąc psuć zabawy, nie powiem nic o szczegółach i tylko stwierdzę krótko: Polecam gorąco!!!

Dużym plusem książki jest jej zrozumiały język. Jak sam Aronson o niej mówi: "podręcznik psychologii dla nie-psychologów". Wszystko wyjaśnione w sposób przystępny i co najważniejsze, w oparciu o badania empiryczne.

Książkę polecam wszystkim, których interesuje naukowa strona, naukowe teorie na temat naszych społecznych zachowań.

Użytkownik: hesychia 17.12.2006 12:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Tę książkę przeczytałem w... | Wazooon
Ja poznałam książkę dzięki forum psychologicznemu, gdzie o niej przeczytałam. Zaczynałam jednak od Wyboru tekstów (eksperymenty, badania naukowe), dopiero później przechodząc do podręcznika. Ale podobnie jak na Tobie, na mnie te książki wywarły pozytywne wrażenie i co rusz wracam do kolejnych rozdziałów :)

Również polecam