Dodany: 01.06.2012 00:25|Autor: Kaya7

Podsumowanie: maj 2012

Wilczy brat (Paver Michelle)
Mroczna baśń o akcji umiejscowionej w pradawnym świecie, w którym człowiek i natura stanowią nierozerwalną jedność, a nad dymami płonących ognisk unoszą się duchy zmarłych przodków. - 5,0

Dziecko Rosemary (Levin Ira)
Horror utrzymany w konwencji obyczajowej, który momentami zastanawia, acz nie przeraża; przewidywalne zakończenie. - 3,5

Coraz mniej milczenia: O dramatach dzieciństwa bez tabu (Fox Marta)
Dramaty mniej dramatyczne, aniżeli opisane w wielu innych pozycjach poświęconych temu tematowi, jednak realistyczne, gdyż mogące rozgrywać się tuż obok, za zamkniętymi drzwiami mieszkania sąsiadów. - 4,5

Dziewczyna z sąsiedztwa (Ketchum Jack (właśc. Mayr Dallas William))
Bezgraniczna potęga ludzkiego okrucieństwa, tragedia umiejscowiona w sennej atmosferze małego miasteczka, upadek moralności. Jedna z takich książek, które odbierają wszelką nadzieję. - 6,0

Przerwana lekcja muzyki (Kaysen Susanna)
Autobiograficzna relacja z pobytu na oddziale psychiatrycznym. Wnikliwa obserwacja, której minusem jest momentami zbyt naukowa terminologia medyczna oraz pobieżny opis pozostałych pacjentek. - 4,0

Światła pochylenie (Whitcomb Laura)
Nietypowy obraz życia po życiu, miłości i śmierci. - 5,0

Milczenie (Hanika Beate Teresa)
Historia, która nijak nie potrafiła mnie wciągnąć. Być może dlatego, że pisana z myślą o nastolatkach. - 2,5

Tylko ja sama (Ligocka Roma)
Autobiografia samotnej kobiety, całkowicie pogodzonej z życiem, pomimo wielu trudnych doświadczeń. Pogoda ducha autorki udziela się czytelnikowi. - 5,0

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia: Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera (Tammet Daniel)
Rzeczywistość widziana z perspektywy synestety posiadającego wybitne zdolności, szczególnie z zakresu języków i matematyki. "Inność" oczyma "innego". - 4,0

Szafa (Tokarczuk Olga)
Zbiór trzech opowiadań autorki, która zdecydowanie lepiej sprawdza się w dłuższych formach. - 4,5

Gwiezdny pył (Gaiman Neil)
Czytana po raz kolejny, jedna z książek, do których czuję szczególny sentyment. Przez wzgląd na treść, i nie tylko. - 6,0

Wiedźma.com.pl (Białołęcka Ewa)
O tym, jak to jest być współczesną czarownicą, zmagającą się z codziennymi problemami, nieobcymi zwykłym ludziom, oraz mniej codziennymi (zakonserwowane głowy w słojach, wiejski morderca, wizyty z zaświatów). Urzekające poczucie humoru i lekkość stylu. - 6,0

Podsumowując:
Ocenionych książek: 12
Średnia ocen: 4,(6)

Użytkownik: kliva 01.06.2012 18:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Wilczy brat Mroczna baś... | Kaya7
Gwiezdny pył - o tak, sentyment jest - uwielbiam tą pozycję.
Zasmuciłaś mnie trochę Dzieckiem Rosemary - zamierzałam to przeczytać, a tu taka negatywna opinia.
Jeszcze chciałam spytać - widziałaś może film "Przerwana lekcja muzyki"? Zastanawia mnie jak wychodzi w porównaniu z książką.
Użytkownik: Kaya7 02.06.2012 16:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Gwiezdny pył - o tak, sen... | kliva
Sięgając po "Dziecko Rosemary" spodziewałam się czegoś więcej, ale możliwe, że Tobie się spodoba.

Ekranizację "Przerwanej lekcji muzyki" widziałam przed kilkoma laty, a po upływie tak długiego czasu trudno byłoby porównać podobieństwa pod względem fabuły. Aczkolwiek pamiętam, iż film wywarł na mnie pozytywne wrażenie.