Dodany: 25.11.2011 20:44|Autor: agatatera

Ogólne> Offtopic

Pomóżmy spalonej bibliotece

Od dwóch dni po Facebooku i blogach krąży wiadomość, która zapewne może być istotna i dla biblionetkowiczów. Otóż 4 listopada br. spaliła się biblioteka w Kobułtach. Pomyślałam, że możemy pomóc tym biedakom. Może znajdzie się wśród czytających dobra dusza lub dwie, która zechciałaby jakoś pomóc pogorzelcom? Na przykład wysyłając jedną lub więcej książek. Jest wiele takich, do których już nie wrócimy, które nie przypadły nam do gustu, możemy pomóc

Prośba jest następująca: dobrze byłoby, gdyby nie były to bardzo stare lub zniszczone książki. Pomyślcie, od czego dobrze byłoby zacząć kompletować zbiór biblioteczny, żeby to było coś, co sprawi, że warto będzie przyjść do tej ogołoconej biblioteki. Pomożecie?

Wszyscy zainteresowani mogą wysłać dary na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu,
Al. Niepodległości 3,
11-300 Biskupiec.
Dopisałabym tam też, że to dar dla spalonej filii w Kobułtach.

Oto strona dotycząca akcji pomocy + informacja na temat biblioteki - http://bibliotekabiskupiec.blogspot.com/p/filia-w-kobutach.html.

A tutaj znajdziecie wydarzenie, na którym zbierają się chętni do pomocy - https://www.facebook.com/events/150053605095852/

Stworzono też punkty, do których można dostarczyć książki, lista aktualizowana jest na tym wydarzeniu na FB, na dzisiaj są to:
IŁAWA

Wydawnictwo Region
ul. Goska 8
81-574 Gdynia
do dnia 15 grudnia
Zapraszamy w godzinach 8.30-15.30 od poniedziałku do piątku!
*W Trójmieście po książki zaoferowała się podjechać @Hanna Ellwart z Wydawnictwa Region. Więc jeśli ktoś ma daleko do Gdyni to proszę się kontaktować przez Wydawnictwo.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KRYNICE
22 - 610 KRYNICE
WOJ. LUBELSKIE
TEL. 84 663 02 65
e-mail: bpgkrynice@poczta.onet.pl

OLSZTYN
Anna Pieczkin http://www.facebook.com/profile.php?id=1597928646
udostępniłam i zawioze. jesli ktoś z Olsztyna chciałby przekazać książki - służę transportem :) proszę info na priva - zbieram info do przyszłego czwartku a w piatek zawiozę

Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel: 089 527 21 30, 89 521 05 19
Książki czy zabawki można przynosić do Biura Obsługi Interesanta na parterze starostwa

WARSZAWA

Anna Laskowska http://www.facebook.com/profile.php?id=706158194
Mogę zorganizować zbiórkę książek w Warszawie i transport z Warszawy do Olsztyna ale w Olsztynie musi znaleźć się ktoś kto pojedzie z Książkami do Biskupca. Czekam na info;)

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Wypożyczalnia nr 107 dla Dorosłych i Młodzieży
ul. Wiktorska 10, Warszawa
022-646-27-10

oraz Wydawnictwo Macmillan Polska
al. KEN 93/1 piętro 11 (Ursynów)
zbiera: Aleksandra Wapniarz
Użytkownik: margines 25.11.2011 21:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Od dwóch dni po Facebooku... | agatatera
Pomorze pomoże i Warszawa, bo to ważna sprawa:)
A ja szara gąska z Dolnego Śląska pytam,
czy ktoś z moich okolic jechał będzie tam?
Albo czy z któregoś z tych punktów osoba będzie w stanie,
panowie, panie
zabrać kilka książek?

Właśnie chyba w pracy, gdzieś na stronie, zauważyłem wzmiankę o tym nieszczęsnym wydarzeniu i chciałem dowiedzieć się co i jak, dzięki wielkie za info:)!
Pewnie przyda się mnie, a może nie tylko:)
Użytkownik: agatatera 25.11.2011 21:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Pomorze pomoże i Warszawa... | margines
:))

Poczekamy kilka dni, może przez ten czas na FB zgłosi się ktoś z Twoich okolic, to o tym tutaj zamelduję.
Użytkownik: janmamut 26.11.2011 19:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Od dwóch dni po Facebooku... | agatatera
"Pomyślcie, od czego dobrze byłoby zacząć kompletować zbiór biblioteczny, żeby to było coś, co sprawi, że warto będzie przyjść do tej ogołoconej biblioteki."

Zajrzałem na ich stronę i sugerowałbym, że od zasad pisowni i interpunkcji polskiej. Taka strona biblioteki to po prostu wstyd.