Dodany: 26.09.2011 20:08|Autor:

Ewa Barańska jest znaną autorką powieści, opowiadań, a także słuchowisk radiowych. Jej talent pisarski zaowocował m.in. szeregiem książek dla młodzieży, które podejmując tematy aktualne i kontrowersyjne, dyskretnie eksponują podstawowe życiowe wartości: „Kamila” (nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa Telbit), „Karla M.”, „Ja, Blanka”, „Żegnaj, Jaśmino”, „Z kim płaczą gwiazdy…” (nominacja do Angelusa 2009), „Lukrecja Borgia to ja”. W dorobku pisarki znajduje się także thriller z elementami scence fiction „Pierwiastek zero” oraz romans kryminalny „Ostatni Wielki Kahun”.

www.ewabaranska.pl

Julia to urocza, inteligentna, ambitna nastolatka z pasją do nauki i o nietypowych zainteresowaniach, żyjąca jednak w cieniu pięknej siostry i grona jej znajomych - lokalnej śmietanki towarzyskiej. W jej życiu nieomal jednocześnie pojawia się miłość i nieuleczalna choroba.

Mimo uciążliwości terapii, dziewczyna rozkwita, zdobywając serce Wiktora. Czy wzajemne uczucie zwalczy ból, strach i zwątpienie? Czy wystarczy do pokonania choroby? Czy każdy z nas może pomóc losowi w dopisaniu happy endu?

Wzruszająca historia o miłości wartej najwyższego poświęcenia, o niezasłużonym cierpieniu i młodym życiu, które trzeba ratować za wszelką cenę...

[Telbit, 2011]