Dodany: 25.06.2010 20:58|Autor: kawa_arabska

Książka: Czerwone krzesło
Maleszka Andrzej

Świetna bajka dla małych i dużych

Książka ta to pięknie wydana pozycja w twardej oprawie z malowniczymi rysunkami (wyd. Znak, 2009). Już samo wzięcie jej w ręce sprawi niemałą przyjemność każdemu estecie.

A bajka zaczyna się tak...

Gdzieś we współczesnym świecie rozpętała się niesamowita burza. Jeden z piorunów uderzył w pewne drzewo - potężny stary dąb, który niejedno już widział i swoje wie. Dąb został przewieziony do tartaku i powstały z niego różne cudowne rzeczy. Jedną z tych rzeczy było czerwone krzesło.

Jednak nie jest to zwyczajny mebel. Dzięki swemu pochodzeniu krzesło potrafi spełniać najniezwyklejsze życzenia, lecz sposób ich spełniania, gdy nieopatrzny użytkownik nie sprecyzuje dokładnie swych marzeń, może być całkiem różny od zamierzeń.

Krzesło, nudząc się bardzo, gdy było przewożone samochodem na wystawę, postanowiło z samochodu uciec. Zaskoczony kierowca uwierzył, że stracił zmysły, a krzesło rozpoczęło swoją podróż od pływania w rzece.

I tak oto zaczyna się ta historia.

Pewnego dnia krzesło trafia do rodziny, w której jest trójka sympatycznych dzieci : Tośka, Kuki oraz Filip + mama i tata. Niestety, rodzice tracą pracę i mama musi poprosić swoją siostrę, a ciotkę dzieci o pożyczenie pieniędzy, co nie będzie łatwą sprawą, zważywszy na fakt, że siostra ma, jak się to mówi, "węża w kieszeni".

Znienawidzona przez dzieci ciotka staje się ofiarą życzeń wypowiedzianych do czerwonego krzesła, co spowoduje lawinę kolejnych przygód.

Książka świetna zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci, takich jak ja ;). Bardzo ładnie wydana, ciekawa, wciągająca historia. Spodoba się na pewno i Wam, i Waszym pociechom, o ile je macie.

Wyświetleń: 1967