Dodany: 24.03.2017 16:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Beksińscy. Album wideofoniczny” – film na podstawie książki Magdaleny Grzebałkowskiej

Beksińscy. Portret podwójnyJesienią ukaże się film, którego scenariusz oparty jest na książce Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójnyBeksińscy. Album wideofoniczny. To produkcja dokumentalna, historia Zdzisława, Zofii i Tomka odtworzona z prywatnych materiałów dźwiękowych, filmowych i fotograficznych rodziny Beksińskich. Reżyserem filmu jest Marcin Borchardt.

Chciałem, żeby historia została opowiedziana z punktu widzenia Zdzisława, który jest głównym bohaterem filmu, oraz by była pozbawiona jakiegokolwiek innego komentarza. Narracyjnym kontrapunktem dla kameralnego rodzinnego dramatu, rozgrywającego się głównie w klaustrofobicznym mieszkaniu, miała być historia karier jakie stały się udziałem Zdzisława i Tomka – mówił w wywiadzie reżyser filmu, Michał Borchardt.

Zdzisław Beksiński przez ponad 50 lat dokumentował życie codzienne swojej rodziny. W jego archiwum zachowały się listy, fotografie, dziennik foniczny i amatorskie filmy.

Beksińscy. Album wideofoniczny trafi do polskich kin jesienią 2017 roku, wcześniej będzie miał premierę festiwalową. Budżet zgromadzono w całości ze środków publicznych. Przedsięwzięcie współfinansują m.in. Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gdyński Fundusz Filmowy oraz Program 2 Telewizji Polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego teasera:

Źródło: sfp.org.pl

Użytkownik: reniferze 25.03.2017 19:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesienią ukaże się film... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Do obejrzenia teasera? Naprawdę?
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 25.03.2017 20:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Do obejrzenia teasera? Na... | reniferze
Polskiego odpowiednika raczej nie ma. Zwiastun nie oddaje dokładnie istoty rzeczy, a zajawka chyba nie lepsza?
Użytkownik: reniferze 25.03.2017 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Polskiego odpowiednika ra... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Myślę, że jednak zwiastun jest wystarczającym określeniem.