Dodany: 22.03.2017 16:33|Autor: timido2

Niezwykłe fakty z życia zwierząt

Współczesny świat żyje skandalami, lubuje się w intymnych sekretach celebrytów, ale i zwykłych ludzi. Jesteśmy tak zapatrzeni w siebie, że nie dostrzegamy, jak niezwykłe życie prowadzą zwierzęta tuż obok nas.

Zainteresowanie człowieka seksem jest ogromne i niejednokrotnie wydaje się nam, że nasze, ludzkie, życie seksualne jest pełne niezwykłości i tajemnic. Książka Carin Bondar "Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt" pozbawi każdego tych złudzeń. Można ją podsumować jednym, ale bardzo trafnym zdaniem: na świecie nie ma większych seksualnych nudziarzy niż przedstawiciele gatunku homo sapiens.

Dr Carin Bondar wprowadza czytelników w ekscytujące arkana życia intymnego zwierząt różnych gatunków – od mikroskopijnych głowonogów do wielkich ssaków. Skupia się na trzech aspektach życia seksualnego reprezentantów świata fauny: 1) spotkanie, czyli jak wszystko się zaczyna, 2) seks, czyli jak wygląda sam akt seksualny u różnych gatunków zwierząt, 3) następstwa, czyli co dzieje się potem. W przystępny sposób opisuje niekiedy bardzo zaskakujące fakty z życia erotycznego zwierząt. Mimo iż niejednokrotnie posługuje się naukowymi zwrotami, książkę czyta się szybko i z ogromnym zainteresowaniem. Ponadto została ona wzbogacona o słownik pojęć, umożliwiający zrozumienie najtrudniejszych zwrotów.

Treść jest wciągająca i niejednokrotnie wywoływała na mojej twarzy zdziwienie, szok, nawet niesmak. Świat zwierząt jest niezwykły, ich "igraszki" bywają zaskakujące. Wiele z tych niezwykłych faktów i aktów odbywa się w naszej obecności – a my, ludzie, tak bardzo skupieni na sobie, nie widzimy, jakie fascynujące rzeczy odkrywa przed nami natura.

Polecam tę pozycję każdemu miłośnikowi biologii, ale także laikom, takim jak ja, którzy o naturze niewiele wiedzą. Ta książka zdecydowanie wpędzi gatunek ludzki w kompleksy, bo w kontekście przedstawionych faktów nasze życie seksualne wydaje się takie nudne... A najbardziej fascynujące jest to, że ekstremalne akty seksualne są udziałem najmniejszych przedstawicieli świata zwierząt.

[recenzja opublikowana również na znak.com.pl, matras.pl, merlin.pl, empik.pl oraz lubimyczytac.pl]