Dodany: 21.03.2017 11:53|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Przedstawienie czas zacząć!

Recenzentka: Oczarowana Książkami

Królik Iluzjonista zaprasza na nadzwyczajny spektakl. Jeżeli się do niego przyłączysz i odpowiednio mocno skoncentrujesz, przeżyjesz niesamowitą przygodę. Razem uda Wam się między innymi teleportować Królika do klatki, wprowadzić jego asystentkę w stan lewitacji, naprawić rozbity talerz czy też przekonać węże do tańca! To jednak dopiero początek niezwykłych sztuk, jakich możesz dokonać za pomocą umysłu, ponieważ w „Króliku Iluzjoniście i Festiwalu Sztuk Magicznych” znajduje się opis około 30 iluzji i złudzeń optycznych.

Książka jest bardzo ładnie wydana. Śliski papier oraz wyraziste i kolorowe strony doskonale komponują się z zawartością. Zresztą całość utrzymana jest w kolorystyce, która kojarzy się z cyrkiem, a przy okazji podkreśla magiczny charakter tej pozycji. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawili dzięki „Królikowi Iluzjoniście i Festiwalowi Sztuk Magicznych”. Niektóre złudzenia widoczne są na pierwszy rzut oka, ale przy innych trzeba przez chwilę poćwiczyć, zanim uzyska się pożądany efekt.

Chociaż ta kilkudziesięciostronicowa książeczka skierowana jest do małych czytelników, dostarczy wyjątkowych wrażeń odbiorcom w każdym wieku. Z pewnością niejeden rodzic po kryjomu pożyczy ją od dziecka, by spędzić z nią kilka magicznych chwil.

Od zawsze fascynują mnie iluzje optyczne, więc cieszę się, że na naszym rynku pojawiła się taka pozycja. Chociaż kilka pokazanych w niej sztuczek już widziałam, znalazłam kilkanaście, z którymi spotkałam się po raz pierwszy. Naprawdę dobrze się bawiłam wykonując zadania razem z Królikiem Iluzjonistą i żałuję jedynie, że w książce nie znalazło się jeszcze więcej podstępnych iluzji oraz złudzeń.

Autor: Patricia Geis
Tytuł: Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych