Dodany: 23.02.2017 08:31|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Mężczyzna, który gonił swój cień” – znamy fabułę piątej części „Millenium”

Mężczyzna, który gonił swój cieńW grudniu podawaliśmy wiadomość, że powstanie dalszy ciąg słynnej serii kryminalnej Millenium, zapoczątkowanej przez Stiega Larssona, a kontynuowanej przez Davida Lagercrantza. Przygotowywana powieść nosi tytuł  Mężczyzna, który gonił swój cień, jej główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Wydawnictwo Norstedts (zajmujące się publikacją cyklu w Szwecji) ujawniło ogólny zarys fabuły.

Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga i stara się nie prowokować konfliktów ani w żadne się nie mieszać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy postanawia stanąć w obronie szykanowanej przez więźniarki dziewczyny z Bangladeszu, co prowadzi do otwartego konfliktu z przywódczynią więziennego gangu. W tym samym czasie Holger Palmgren informuje Salander, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów, odkrywających wiele tajemnic dotyczących jej dzieciństwa. Kobieta kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem i prosi o pomoc. Wspólne śledztwo kieruje ich do Leo Manheimera, maklera giełdowego.

Główne tematy Mężczyzny, który gonił swój cień to nadużycie władzy, kwestie honoru i tajemnice dzieciństwa wciąż prześladujące Lisbeth. Jak przekonuje współpracująca z wydawnictwem Norstedts Eva Gedin, David Lagercrantz chciał stworzyć opowieść kontynuującą wątki z poprzedniej części (Co nas nie zabije), jednocześnie przybliżając czytelnikom dzieciństwo słynnej hakerki.

Powieść Co nas nie zabije ukazała się w 47 krajach, a rozeszła się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Drugą napisaną przez Lagercrantza książkę z cyklu Millenium wydawnictwo Czarna Owca planuje opublikować w dniu światowej premiery, tj. 7 września 2017 roku.

David Lagercrantz przyjedzie do Polski – będzie gościem Warszawskich Targów Książki 20 maja o godzinie 12:30. Wszyscy fani serii powinni już zaznaczyć ten dzień w kalendarzu.

Źródło: BL, Nortedts

Zdjęcie: Magnus Liam Karlsson

Użytkownik: Vemona 23.02.2017 11:52 napisał(a):
Odpowiedź na: W grudniu podawaliśmy ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Gdyby przyjechał Larsson, to bym zaznaczyła, ta kontynuacja nie ma klimatu.