Dodany: 09.02.2017 09:41|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Eva Green i Gemma Arterton w filmie biograficznym o Virginii Woolf

Eva Green i Gemma Arterton W lipcu ubiegłego roku ogłoszono, że Chanya Button (jej komedia Burn, burn burn była hitem na londyńskim festiwalu filmowym) wyreżyseruje film opowiadający o romantycznej relacji łaczącej dwie pisarki związane z Grupą Bloomsbury. Niedawno ogłoszono casting do głównych ról – w Vicie & Virginii Eva Green (ostatnio można było zobaczyć ją w Osobliwym domu pani Peregrine) zagra Virginię Woolf, a Gemma Arterton (znana m.in. z filmów Głosy czy Zwyczajna dziewczyna) – Vitę Sackville-West, ekscentryczną poetkę i ogrodniczkę.

V. Woolf i V. Sackville-West poznały się w 1922 roku. Ich związek trwał ponad dziesięć lat i był bezpośrednią inspiracją słynnej powieści Orlando z 1928 roku. „Oddziaływanie na siebie Vity i Virginii jest całkowicie zawarte w Orlandzie, to najdłuższy i najbardziej czarujący list miłosny w literaturze” – mówił później syn Sackville-West, Nigel Nicolson.

Scenariusz Vity & Virginii powstał na kanwie sztuki Eilleen Atkins z 1992 roku pod tym samym tytułem. Mike Goodridge z Protagonist Picture skomentował informację o powstawaniu filmu: „Zakochaliśmy się w tym dowcipnym i sugestywnym scenariuszu […]. Przedstawia zabawną i seksowną Virginię Woolf, daleką od znanego powszechnie jej obrazu ponurej  autorki. Natomiast Vita Sackville-West to żywa, kolorowa postać, która zdominowała londyńskie społeczeństwo w latach 20. XX wieku”.

Źródło: "The Guardian", "Variety"

Zdjęcia: Dan Shao, Eva Rinaldi

Użytkownik: sowa 09.02.2017 15:50 napisał(a):
Odpowiedź na: W lipcu ubiegłego roku ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Jest bardzo ciekawy (i w dobrej obsadzie) serial (1990) o Vicie Sackville-West, może teraz wróci jako „lektura uzupełniająca”? http://www.imdb.com/title/tt0098897/fullcredits?re​f_=tt_cl_sm#cast