Dodany: 04.02.2017 11:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Syn” – polska premiera serialu już 11 maja

Syn - 11 maja11 maja – tuż po kwietniowej amerykańskiej premierze – na kanale AMC zostanie wyemitowany pierwszy odcinek długo wyczekiwanego serialu – Syn. Produkcja AMC Studios i Sonar Entertainment to adaptacja powieści Philippa Meyera pod tym samym tytułem; w głównej roli zobaczymy Pierce’a Brosnana.

10-odcinkowy serial, oparty na wielowątkowej sadze o amerykańskim Zachodzie, opowiada historię trzech pokoleń teksańskiej rodziny McCulloughów, akcja  rozgrywa się więc w ciągu aż 150 lat: od XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego. Syn nominowany był do nagrody Pulitzera, znajduje się także na liście bestsellerów „New York Timesa”. Porównywano go do dzieł Larry’ego McMurtry’ego oraz Cormaca McCarthy’ego.

Jednym z głównych bohaterów jest Elie McCullough (Pierce Brosnan), senior rodu, który w dzieciństwie został porwany przez plemię Komanczów i wychowany jako jeden z nich. W jego dorosłym życiu odzwierciedlają się wpojone mu surowe zasady Indian – to nimi się kieruje, prowadząc interesy w imieniu rodziny. Przez swoje zachowanie wchodzi w konflikt z hiszpańskim sąsiadem, Pedrem Garcią (Carlos Bardem), a podejmowane przez niego decyzje i żądza władzy dotkną kolejne pokolenia McCulloughów.

Nie mniej ważnymi postaciami są jego najstarszy syn – Pete (Henry Garrett) i prawnuczka – Jeannie (Sydney Lucas), choć ich losy wciąż obracają się wokół nestora rodziny. Pete stara się zaimponować ojcu, natomiast Jeannie, idealizująca pradziadka, nie godzi się z narzuconą jej przez społeczeństwo i obyczaje rolą żony i matki.

Serial ukazuje długą i trudną drogę rodziny McCulloughów do uzyskania miana jednego z najpotężniejszych i najbogatszych rodów w Teksasie.

Źródło: BL

Użytkownik: Meszuge 04.02.2017 21:18 napisał(a):
Odpowiedź na: 11 maja – tuż po ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Jeśli w jakiejś informacji pojawia się słowo "już", to oznacza, że mamy do czynienia z reklamą.