Dodany: 13.01.2017 23:55|Autor: ilia

Filmy, które oglądam - 2017 r. (i 2018, 2019)

Na przełomie roku 2016/2017 "zastartrekowałam się". Obejrzałam w telewizji 12 kinowych filmów Star Trek. Pierwszym był "W ciemność. Star Trek" z 2013 r., gdzie Chris Pine gra Jamesa T. Kirka, a Zachary Quinto Spocka. Dosyć mi się podobał, więc kiedy w święta kanał telewizyjny TNT zrobił maraton filmowy ze starymi Star Trekami (których nigdy nie widziałam), nagrałam je sobie i później obejrzałam.
Ta najstarsza seria z Williamem Shatnerem (Kirk) i Leonardem Nimoy'em (Spock) wydała mi się strasznym badziewiem, ale w miarę oglądania polubiłam aktorów grających dzielną załogę Enterprise'a i gdy w dalszych filmach zostali zastąpieni przez Patricka Stewarta, Jonathana Frakesa i innych, było mi żal, że już ich nie ma :)
W sumie jestem zadowolona, że obejrzałam te stare Star Treki, gdyż jest to kawałek historii kina, której nie znałam.

Filmy oglądam w telewizji, już nie chodzę do kina - nie chce mi się, stałam się za wygodna, a może chodzi o uraz (?), gdyż podczas mojej ostatniej wizyty w kinie, o mało co się nie zabiłam spadając ze śliskich marmurowych schodów.
Filmy przeważnie nagrywam, oglądam później, w wolnej chwili. Przy tytułach zamieszczam nazwiska aktorów, reżyserów - wtedy pamiętam o czym jest dany film.

STYCZEŃ - 30 filmów
-----------------------------
1. INSTYNKT WILKA: WSZYSTKIE WILKI SĄ SZARE (Zoom TV) - 2011, wyst. Trond Espen Seim, Bjørn Floberg; norweski, z cyklu filmów na podstawie książek Staalesen Gunnar (4,5/6)

2. AMERICAN HUSTLE (TVP2) - 2013, wyst. Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Jeremy Renner; m.in. Złoty Glob dla filmu oraz Amy Adams i Jennifer Lawrence, 10 nominacji do Oscara i bardzo dużo nominacji do innych nagród filmowych (5/6)

3. MILLENNIUM: MĘŻCZYŹNI, KTÓRZY NIENAWIDZĄ KOBIET (Metro) - 2009, wyst. Michael Nyqvist, Noomi Rapace; skandynawska ekranizacja książki Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Larsson Stieg) (5/6)

4. INCEPCJA (TVN) - 2010, reż. Christopher Nolan, wyst. Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, Cillian Murphy; Oscary za najlepsze efekty specjalne, zdjęcia, montaż, nominacje do Oscarów i Złotych Globów za film, scenariusz, scenografię, muzykę, reżyserię, bardzo dużo innych nagród i nominacji (powtórka) (6/6)

5. STAR TREK V: OSTATECZNA GRANICA (TNT) - 1989, reż. William Shatner, wyst. William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, Walter Koenig, Nichelle Nichols, George Takei (2,5/6)

6. STAR TREK VI: WOJNA O POKÓJ (TNT) - 1991, reż. Nicholas Meyer, wyst. William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, Walter Koenig, Nichelle Nichols, George Takei // Christopher Plummer, Kim Cattrall, Iman (3,5/6)

7. STAR TREK VII: POKOLENIA (TNT) - 1994, reż. David Carson, wyst. William Shatner, Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Marina Sirtis, Brent Spiner, Michael Dorn // Malcolm McDowell, Whoopi Goldberg (3,5/6)

8. STAR TREK VIII: PIERWSZY KONTAKT (TNT) - 1996, reż. Jonathan Frakes, wyst. Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Marina Sirtis, Brent Spiner, Michael Dorn // James Cromwell, Alfre Woodard, Alice Krige (3,5/6)

9. STAR TREK IX: REBELIA (TNT) - 1998, reż. Jonathan Frakes, wyst. Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Marina Sirtis, Brent Spiner, Michael Dorn // F. Murray Abraham, Donna Murphy (3/6)

10. STAR TREK X: NEMEZIS (TNT) - 2002, reż. Stuart Baird, wyst. Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Marina Sirtis, Brent Spiner, Michael Dorn // Tom Hardy, Dina Meyer (4/6)

11. BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA (Kino Polska) - 2012, wyst. Przemysław Bluszcz, Gabriela Muskała, Marcin Korcz, Jerzy Trela (4,5/6)

12. DRUGIE ŻYCIE KRÓLA (FilmBox) - 2012, wyst. Colin Firth, Emily Blunt, Anne Heche (4,5/6)

13. INSTYNKT WILKA: ZMARŁYM ŁATWIEJ (Zoom TV) - 2012, wyst. Trond Espen Seim, Bjørn Floberg (4,5/6)

14. JAY I CICHY BOB KONTRATAKUJĄ (CBS Europa) - 2001, reż. Kevin Smith, wyst. Kevin Smith, Jason Mewes, Shannon Elizabeth, Ben Affleck, Will Ferrell, Chris Rock; niewybredny humor, ale uwielbiam Cichego Boba, a Jay tak głupio gada, a właściwie jest takim głupkiem, że tylko można się śmiać (powtórka) (5/6)

15. POD SKÓRĄ (TVP1) - 2013, wyst. Scarlett Johansson, na podst. książki Pod skórą (Faber Michel) (2/6)

16. RED LIGHTS (FilmBox) - 2012, wyst. Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Robert De Niro (4/6)

17. ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE? (Ale Kino+) - 2014, francuski, wyst. Christian Clavier, Chantal Lauby (5/6)

18. DZIEŃ ŚWISTAKA (Stopklatka) - 1993, reż. Harold Ramis, wyst. Bill Murray, Andie MacDowell; BAFTA za najlepszy scenariusz (kolejna powtórka) (5,5/6)

19. MILLENNIUM: DZIEWCZYNA, KTÓRA IGRAŁA Z OGNIEM (Metro) - 2009, wyst. Michael Nyqvist, Noomi Rapace; skandynawska ekranizacja książki Dziewczyna, która igrała z ogniem (Larsson Stieg) (5/6)

20. ROCCO I JEGO BRACIA (TVP Kultura) - 1960, reż. Luchino Visconti, wyst. Alain Delon, Annie Girardot, Renato Salvatori, Katina Paxinou, Claudia Cardinale (5/6)

21. ŻANDARM I POLICJANTKI (CBS Europa) - 1982, wyst. Louis de Funès, Michel Galabru (powtórka) (5/6)

22. SEKRETY I KŁAMSTWA (Ale Kino+) - 1996, reż. Mike Leigh, wyst. Brenda Blethyn, Marianne Jean-Baptiste, Timothy Spall; wiele nagród dla filmu (m.in. Złota Palma) i dla Brendy Blethyn (powtórka) (5,5/6)

23. MILLENNIUM: ZAMEK Z PIASKU, KTÓRY RUNĄŁ (Metro) - 2009, wyst. Michael Nyqvist, Noomi Rapace; skandynawska ekranizacja książki Zamek z piasku, który runął (Larsson Stieg) (5/6)

24. W POGONI ZA AMY (CBS Europa) - 1997, reż. Kevin Smith, wyst. Ben Affleck, Joey Lauren Adams, Jason Lee, Kevin Smith, Jason Mewes (5/6)

25. INSTYNKT WILKA: ZIMNE SERCA (Zoom TV) - 2012, wyst. Trond Espen Seim, Bjørn Floberg; na podstawie książki Zimne serca (Staalesen Gunnar) (4,5/6)

26. KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM (Kino Polska) - 2014, wyst. Ireneusz Czop, Arkadiusz Jakubik, Zbigniew Zamachowski, Marcin Korcz, Anna Karczmarczyk (4,5/6)

27. COCO CHANEL (Stopklatka) - 2009, wyst. Audrey Tautou, Benoît Poelvoorde, Alessandro Nivola (4,5/6)

28. ŻANDARM I KOSMICI (CBS Europa) - 1979, wyst. Louis de Funès, Michel Galabru (powtórka) (5/6)

29. CHANEL I STRAWIŃSKI (Ale Kino+) - 2009, wyst. Anna Mouglalis, Mads Mikkelsen, Elena Morozova (4/6)

30. STAR TREK (TVN Fabuła) - 2009, reż. J.J. Abrams, wyst. Chris Pine, Zachary Quinto, Karl Urban, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin, Simon Pegg // Leonard Nimoy, Eric Bana (powtórka) (5/6)

LUTY - 17 filmów
------------------------------
31. GRAND BUDAPEST HOTEL (Polsat) - 2014, wyst. Ralph Fiennes, Tilda Swinton, F. Murray Abraham, Jude Law, Saoirse Ronan, Edward Norton, Willem Dafoe, Adrien Brody; dużo otrzymanych nagród filmowych i nominacji, przepiękna scenografia (5,5/6)

32. MARCO POLO (CBS Europa) - 2007, wyst. Ian Somerhalder, Brian Dennehy, BD Wong (4,5/6)

33. BILLY ELLIOT (CBS Europa) - 2000, reż. Stephen Daldry, wyst. Jamie Bell, Julie Walters, Gary Lewis; BAFTA dla najwybitniejszego brytyjskiego filmu roku i dla Jamie Bella i Julie Walters, także liczne nominacje m.in. do Oscara, Złotych Globów, Europejskiej Nagrody Filmowej (5,5/6)

34. WIELKA WŁÓCZĘGA (CBS Europa) - 1966, reż. Gérard Oury, wyst. Louis de Funès, Bourvil (kolejna powtórka) (5,5/6)

35. MÓJ ROWER (TVN7) - 2012, reż. Piotr Trzaskalski, wyst. Michał Urbaniak, Artur Żmijewski, Krzysztof Chodorowski, Witold Dębicki (5/6)

36. TAXI-TEHERAN (Ale Kino+) - 2015, irański, reż. Jafar Panahi; Złoty Niedźwiedź w Berlinie (5/6)

37. BŁĘKITNY ANIOŁ (TVP Kultura) - 1930, reż. Josef von Sternberg, wyst. Marlene Dietrich, Emil Jannings (powtórka) (4/6)

38. CONSTANTINE (TVN) - 2005, wyst. Keanu Reeves, Rachel Weisz, Tilda Swinton, Peter Stormare (powtórka) (5/6)

39. JOHN WICK (TV Puls) - 2014, wyst. Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Willem Dafoe (3/6)

40. DROGA ŻYCIA (Metro) - 2010, reż. Emilio Estevez, wyst. Martin Sheen, Yorick van Wageningen, Deborah Kara Unger, James Nesbitt; film o Camino de Santiago (5/6)

41. NAUCZYCIEL TAŃCA (Nowa TV) - 2014, wyst. Patrick Stewart, Carla Gugino, Matthew Lillard (4/6)

42. POTEM (Ale Kino+) - 2008, wyst. John Malkovich, Romain Duris, Evangeline Lilly; na podst. książki Potem... (Musso Guillaume) (4/6)

43. KOBIETA W CZERNI (TV4) - 2012, wyst. Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds; na podst. Kobieta w czerni (Hill Susan) (5/6)

44. KOBIETY (Polsat) - 2008, wyst. Meg Ryan, Annette Bening, Debra Messing, Jada Pinkett Smith, Eva Mendes, Candice Bergen (3,5/6)

45. EFEKT MOTYLA (TVN) - 2004, wyst. Ashton Kutcher, Amy Smart (powtórka) (5,5/6)

46. VICTORIA (Ale Kino+) - 2015, niemiecki, reż. Sebastian Schipper; Srebrny Niedźwiedź w Berlinie za zdjęcia, także m.in. kilka nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej (5/6)

47. DOWÓD (CBS Europa) - 2005, wyst. Gwyneth Paltrow, Jake Gyllenhaal, Anthony Hopkins, Hope Davis (5/6)

MARZEC - 16 filmów
------------------------------
48. ADWOKAT DIABŁA (TVN Fabuła) - 1997, reż. Taylor Hackford, wyst. Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron (powtórka) (5/6)

49. TRANSPORTER 2 (Polsat) - 2005, wyst. Jason Statham, Amber Valletta (powtórka) (5/6)

50. STAR TREK (TNT) - 1979, reż. Robert Wise, wyst. William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, Walter Koenig, Nichelle Nichols, George Takei // Stephen Collins, Persis Khambatta (powtórka) (3,5/6)

51. INSTYNKT WILKA: PISANE NA MURZE (Zoom TV) - 2010, norweski, wyst. Trond Espen Seim, Bjørn Floberg (4,5/6)

52. SZCZĘŚCIARZ ANTONI (Kino Polska) - 1960, wyst. Czesław Wołłejko, Teresa Szmigielówna, Kazimierz Opaliński, Leon Niemczyk, Jan Kobuszewski (4/6)

53. KŁOPOTLIWY GOŚĆ (Kino Polska) - 1971, wyst. Bronisław Pawlik, Barbara Krafftówna, Barbara Ludwiżanka oraz "kwiat" polskich aktorów (4/6)

54. GOŚCIE, GOŚCIE (TV4) - 1993, reż. Jean-Marie Poiré, wyst. Jean Reno, Christian Clavier, Valérie Lemercier, Christian Bujeau, Marie-Anne Chazel (wielokrotna powtórka - komedia doskonała) (7/6)

55. GOŚCIE, GOŚCIE 2: KORYTARZ CZASU (TV4) - 1998, reż. Jean-Marie Poiré, wyst. Jean Reno, Christian Clavier, Muriel Robin, Christian Bujeau, Marie-Anne Chazel (kolejna powtórka) (6/6)

56. WSZYSTKO O EWIE (TVP Kultura) - 1950, reż. Joseph L. Mankiewicz, wyst. Bette Davis, Anne Baxter, Celeste Holm, George Sanders; Oscary za najlepszy film, scenariusz, reżyserię, kostiumy, za rolę drugoplanową dla G. Sandersa, Złoty Glob za scenariusz dla J. L. Mankiewicza, Złota Palma w Cannes dla Bette Davis, BAFTA za najlepszy film oraz inne nagrody i nominacje (5,5/6)

57. ZAKOCHANY BEZ PAMIĘCI (CBS Europa) - 2004, wyst. Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst, Tom Wilkinson, Mark Ruffalo; Oscar i BAFTA za scenariusz, inne nagrody i liczne nominacje do nagród filmowych (5/6)

58. KRAINA JANE AUSTEN (TVP1) - 2013, wyst. Keri Russell, JJ Feild, Bret McKenzie, Jennifer Coolidge (4,5/6)

59. KRONIKI RIDDICKA (TVP2) - 2004, wyst. Vin Diesel, Karl Urban, Thandie Newton, Colm Feore, Judi Dench (4,5/6)

60. INSTYNKT WILKA: CZARNA OWCA (Zoom TV) - 2011, norweski, wyst. Trond Espen Seim, Bjørn Floberg, Lene Nystrøm (4,5/6)

61. ANTARKTYDA: ROK NA LODZIE (Planete+) - 2013, dokumentalny z Nowej Zelandii, reżyseria, scenariusz i zdjęcia Anthony Powell (5/6)

62. NOC W CASABLANCE (TVP Kultura) - 1946, wyst. Groucho Marx, Harpo Marx, Chico Marx (4/6)

63. MAIGRET ZASTAWIA SIDŁA (Ale Kino+) - 2016, angielski, wyst. Rowan Atkinson; na podst. książki Maigret zastawia sidła (Simenon Georges) (5/6)

KWIECIEŃ - 8 filmów
---------------------------------
64. MAIGRET I JEGO NIEBOSZCZYK (Ale Kino+) - 2016, wyst. Rowan Atkinson, Lucy Cohu (5/6)

65. OBLICZE MIŁOŚCI (Ale Kino+) - 2013, wyst. Annette Bening, Ed Harris (5/6)

66. TERMINATOR: GENISYS (Polsat) - 2015, wyst. Arnold Schwarzenegger, Emilia Clarke (3/6)

67. ZBUNTOWANA (TVN) - 2015, wyst. Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Naomi Watts; na podst. książki Zbuntowana (Roth Veronica) (4/6)

68. LAMPART (TVP Kultura) - 1963, reż. Luchino Visconti, wyst. Burt Lancaster, Alain Delon, Claudia Cardinale; ekranizacja Lampart (Lampedusa Giuseppe Tomasi di); Złota Palma dla najlepszego filmu w Cannes (powtórka) (6/6)

69. NOCNY POCIĄG DO LIZBONY (TVP HD) - 2013, reż. Bille August, wyst. Jeremy Irons, Martina Gedeck, Jack Huston, Mélanie Laurent, August Diehl; na podst. książki Nocny pociąg do Lizbony (Mercier Pascal (właśc. Bieri Peter)) (5/6)

70. GOŚCIE W AMERYCE (Metro) - 2001, wyst. Jean Reno, Christian Clavier, Christina Applegate, Malcolm McDowell (powtórka) (2,5/6)

71. INTERSTELLAR (TVN) - 2014, reż. Christopher Nolan, wyst. Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine, Jessica Chastain, Casey Affleck; Oscar i BAFTA za efekty specjalne (6/6)

MAJ - 5 filmów
------------------------------
72. THE COMMITMENTS (kaseta video) - 1991, reż. Alan Parker; BAFTA - najlepszy film, reżyseria, scenariusz, montaż; świetna ścieżka dźwiękowa; doskonały, pełen humoru obraz irlandzkiego społeczeństwa końca lat 80., w tym grupy młodych chcących się wybić z tłumu za pomocą muzyki (kolejna powtórka) (5,5/6)

73. LEGION (Polsat2) - 2010, wyst. Paul Bettany, Dennis Quaid, Adrianne Palicki (powtórka) (4,5/6)

74. IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 1 (TVP1) - 2014, wyst. Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman, Julianne Moore, Elizabeth Banks; na podst. książki Kosogłos (Collins Suzanne) (4,5/6)

75. NASZE ZWARIOWANE ANGIELSKIE WAKACJE (Zoom TV) - 2014, angielski, wyst. Rosamund Pike, David Tennant, Billy Connolly i fantastyczne dzieci (5/6)

76. WEEKEND Z KRÓLEM (Stopklatka) - 2012, wyst. Bill Murray, Laura Linney, Olivia Colman, Olivia Williams (4,5/6)

SIERPIEŃ
---------------------
77. KARBALA (TVP1) - 2015, wyst. Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Michał Żurawski, Antoni Królikowski, Zbigniew Stryj; na podst. książki Karbala (Głuchowski Piotr, Górka Marcin) (5/6) (obejrzane u Rodziców)

LISTOPAD
---------------------
78. DLA CIEBIE WSZYSTKO (TVP2) - 2014, wyst. James Marsden, Michelle Monaghan, Luke Bracey, Liana Liberato; na podst. książki Dla ciebie wszystko (Sparks Nicholas) (3/6) (obejrzane u Rodziców)

GRUDZIEŃ + Nowy Rok - 7 filmów (obejrzane u Rodziców)
-------------------------------------------
79. NIEBO ISTNIEJE... NAPRAWDĘ (TVP1) - 2014, wyst. Greg Kinnear; na podst. książki Niebo istnieje... Naprawdę!: Niesamowita historia małego chłopca o wyprawie do nieba i z powrotem (Burpo Todd, Vincent Lynn) (4/6)

80. MIŁOŚĆ NA WYBIEGU (TVP Seriale) - 2009, wyst. Marcin Dorociński, Karolina Gorczyca, Urszula Grabowska, Tomasz Karolak (powtórka) (3/6)

81. ROZMOWY NOCĄ (Polsat) - 2008, wyst. Marcin Dorociński, Magdalena Różczka, Weronika Książkiewicz, Roma Gąsiorowska (powtórka) (5/6)

82. KRAINA JUTRA (TVN) - 2015, wyst. George Clooney, Britt Robertson, Hugh Laurie (4/6)

83. OSTATNIA PIOSENKA (TVN) - 2010, wyst. Greg Kinnear, Miley Cyrus, Liam Hemsworth; na podst. książki Ostatnia piosenka (Sparks Nicholas) (4/6)

84. PRZYGODA NA ANTARKTYDZIE (TVN) - 2006, reż. Frank Marshall, wyst. 8 przepięknych psów husky, Paul Walker, Bruce Greenwood, Moon Bloodgood, Jason Biggs (5,5/6)

85. ŚWIĘTA NA ALASCE (TVP HD) - 2014, wyst. Candace Cameron Bure, David O'Donnell (2,5/6)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SERIALE
STYCZEŃ
--------------
1. SHERLOCK 4 (BBC Brit) - 2016, angielski, wyst. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington, Una Stubbs, Rupert Graves, Mark Gatiss; serial obsypany nagrodami i nominacjami do nagród filmowych (3 odc.) (5,5/6)

2. BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI (AXN) - 2015, wyst. Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Marianne Jean-Baptiste, Ashley Johnson (23 odc.) (5/6)

3. DICTE 3 (Ale Kino+) - 2016, duński obyczajowo-kryminalny, wyst. Iben Hjejle (10 odc.) (5/6)

LUTY
---------------
4. ENDEAVOUR 4 (Ale Kino+) - 2017, angielski, wyst. Shaun Evans, Roger Allam (4 odc.) (5,5/6)

5. 24: DZIEDZICTWO (FOX) - 2017, wyst. Corey Hawkins, Miranda Otto, Jimmy Smits (12 odc.) (5/6)

6. LEGION (FOX) - 2017, wyst. Dan Stevens, Rachel Keller, Jean Smart (8 odc.) (5,5/6)

MARZEC
---------------
7. O MNIE SIĘ NIE MARTW 6 (TVP2) - 2017, polski, wyst. Stefan Pawłowski, Joanna Kulig, Paweł Domagała, Katarzyna Ankudowicz, Marcin Korcz, Aleksandra Adamska, Aleksandra Domańska, Hanna Śleszyńska, Dawid Zawadzki, Wojciech Solarz (13 odc.) (5/6)

8. FORTITUDE 2 (Ale Kino+) - 2017, wyst. Richard Dormer, Sofie Gråbøl, Dennis Quaid, Michelle Fairley, Alexandra Moen, Björn Hlynur Haraldsson, Sienna Guillory, Parminder Nagra (10 odc.) (5/6)

9. LUCYFER 1 (TVN7) - 2016, wyst. Tom Ellis, Lauren German (13 odc.) (5/6)

10. DUMA I UPRZEDZENIE (Romance TV) - 1995, wyst. Jennifer Ehle, Colin Firth, Susannah Harker, Alison Steadman, Benjamin Whitrow; na podst. książki Duma i uprzedzenie (Austen Jane); BAFTA dla Jennifer Ehle jako najlepszej aktorki telewizyjnej, Emmy za kostiumy (6 odc.) (kolejna powtórka) (6/6)

KWIECIEŃ
---------------
11. BROADCHURCH 3 (Ale Kino+) - 2017, angielski, wyst. Olivia Colman, David Tennant (8 odc.) (5/6)

12. PRZYSTANEK BIESZCZADY 2 (Discovery Channel) - 2017, polski dokumentalny (6 odc.) (5/6)

13. MAGIA WSZECHŚWIATA (Wonders of the Universe) (BBC Earth) - 2011, angielski dokumentalny, narrator prof. Brian Cox (4 odc.) (5,5/6)

14. GENIUSZ (National Geographic) - 2017, fabularny, biograficzny serial o Albercie Einsteinie, wyst. Johnny Flynn (młody Einstein), Geoffrey Rush (starszy Einstein), Samantha Colley (Mileva Maric - pierwsza żona Einsteina), Emily Watson (Elsa Einstein - druga żona Einsteina), Klára Issová (Marie Curie) (10 odc.) 6 odcinków obejrzanych, 4 opowiedziane przez Mamę (5/6)

MAJ
--------------
15. VERA 7 (Ale Kino+) - 2017, wyst. Brenda Blethyn (4 odc.) obejrzany tylko 1 i 3 odcinek (5/6)

LISTOPAD
-----------------
16. GRA O TRON 2 (obejrzane na komputerze) - 2012, wyst. Emilia Clarke, Iain Glen, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Charles Dance, Maisie Williams, Tom Wlaschiha, Michelle Fairley, Gwendoline Christie, Kit Harington, Liam Cunningham; na podst. Starcie królów (Martin George R. R.) (10 odc.) (5/6)

17. GRA O TRON 3 (obejrzane na komputerze) - 2013, wyst. j. w. oraz Richard Madden, Oona Chaplin, Sophie Turner, Isaac Hempstead Wright; na podst. Nawałnica mieczy: Stal i śnieg (Martin George R. R.) (10 odc.) (5/6)

18. GRA O TRON 4 (obejrzane na komputerze) - 2014, wyst. Emilia Clarke, Iain Glen, Charles Dance, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Gwendoline Christie, Peter Dinklage, Pedro Pascal, Sophie Turner, Aidan Gillen, Conleth Hill, Natalie Dormer, Diana Rigg, Maisie Williams, Rory McCann, Kit Harington, Rose Leslie, Isaac Hempstead Wright, Liam Cunningham; na podst. Nawałnica mieczy: Krew i złoto (Martin George R. R.) (10 odc.) (5/6)

19. GRA O TRON 5 (obejrzane na komputerze) - 2015, wyst. j.w. (oprócz Charles Dance, Pedro Pascal, Rose Leslie) oraz Tom Wlaschiha, Jonathan Pryce, Kristofer Hivju, John Bradley, Alfie Allen; na podst. Uczta dla wron: Cienie śmierci (Martin George R. R.) i Uczta dla wron: Sieć spisków (Martin George R. R.) (10 odc.) (5/6)

==============================================
ROK 2018

1. SPECTRE (TVP2) - 2015, reż. Sam Mendes, wyk. Daniel Craig, Christoph Waltz, Ralph Fiennes, Léa Seydoux (4,5/6) (u Rodziców)

2. EVEREST (TVN) - 2015, wyk. Jason Clarke, Josh Brolin, Jake Gyllenhaal, Emily Watson, Sam Worthington (3,5/6) (u Rodziców)

3. 7 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH (Polsat) - 2016, wyk. Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski, Leszek Lichota, Mikołaj Roznerski, Paweł Domagała, Alicja Bachleda Curuś (2,5/6) (u Rodziców)

4. GRA O TRON 6 (obejrzane na komputerze) - 2016, na podst. Taniec ze smokami: Część I (Martin George R. R.) (10 odc.) (5/6)

5. GRA O TRON 7 (komputer) - 2017, na podst. Taniec ze smokami: Część II (Martin George R. R.) (7 odc.) (5/6)

6. MÓJ RENIFER I JA (TVP1) - 2017, dokumentalny (5/6) (u Rodziców)

7. KIEDY ANIOŁY ŚPIEWAJĄ (TVN7) - 2013, wyk. Harry Connick Jr., Kris Kristofferson, Willie Nelson, Lyle Lovett (4/6) (u Rodziców)

8. HOTEL MARIGOLD (Polsat) - 2011, reż. John Madden, wyk. Judi Dench, Bill Nighy, Maggie Smith, Dev Patel, Tina Desai, Tom Wilkinson; na podst. książki Hotel Marigold (Moggach Deborah) (5/6) (u Rodziców)

9. ŚNIEŻNE PSY (TVN) - 2002, wyk. Cuba Gooding Jr., James Coburn, Joanna Bacalso i psy husky (4,5/6) powtórka (u Rodziców)

10. MAMMA MIA! (TVN Fabuła) - 2008, wyk. Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Julie Walters, Christine Baranski (6/6) kolejna powtórka (u Rodziców)

11. DRUGI HOTEL MARIGOLD (Polsat) - 2015, reż. John Madden, wyk. Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Dev Patel, Richard Gere, Lillete Dubey (5/6) (u Rodziców)

12. ADA TO NIE WYPADA (TVP Historia) - 1936, reż. Konrad Tom, wyk. Loda Niemirzanka, Antoni Fertner, Aleksander Żabczyński, Kazimierz Junosza-Stępowski, Mira Zimińska (3/6) powtórka (u Rodziców)

13. WALKING ON SUNSHINE. CHODZĘ W SŁONCU (TVP1) - 2014, wyk. Hannah Arterton, Giulio Berruti, Annabel Scholey, Greg Wise (4/6) (u Rodziców)
==============================================
ROK 2019

1. ZJAWA (Polsat) - 2015, reż. Alejandro González Iñárritu, wyk. Leonardo DiCaprio, Tom Hardy (5/6) na podst. Zjawa: Opowieść o zemście (Punke Michael)

2. GRA O TRON 8 (HBO GO, komputer, czerwiec) - 2019, 6 odc. (5/6)

3. LISTY DO M. 3 (DVD, komputer, sierpień) - 2017, reż. Tomasz Konecki, wyk. Tomasz Karolak, Andrzej Grabowski, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Bartosz Obuchowicz, Filip Pławiak (4,5/6)

4. UKRYTE DZIAŁANIA (DVD, komputer, sierpień) - 2016, wyk. Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner (5/6) na podst. Ukryte działania (Shetterly Margot Lee)

5. KLIENT (DVD, komputer, sierpień) - 2016, reż. Asghar Farhadi, film irański, Oscar 2017 - Najlepszy film nieanglojęzyczny (4/6)

6. KSZTAŁT WODY (DVD, komputer, sierpień) - 2017, reż. Guillermo del Toro (4/6), pełno nagród filmowych m.in. Oscar jako najlepszy film

7. CLERKS - SPRZEDAWCY (DVD, komputer, sierpień) - 1994, reż. Kevin Smith, wyk. Kevin Smith, Jason Mewes (5/6) powtórka

8. DOGMA (DVD, komputer, sierpień) - 1999, reż. Kevin Smith, wyk. Linda Fiorentino, Kevin Smith, Jason Mewes, Alan Rickman, Chris Rock, Ben Affleck, Matt Damon, Salma Hayek, Jason Lee, Alanis Morissette (6/6) powtórka

9. WOŁYŃ (DVD, komputer, sierpień) - 2016, reż. Wojciech Smarzowski (5/6) b. dużo nagród filmowych

10. LA LA LAND (TVP1, grudzień) - 2016, reż. Damien Chazelle, wyk. Emma Stone, Ryan Gosling (4/6) Oscary, Złote Globy i dużo innych nagród

11. KSIĄŻĘ PERSJI: PIASKI CZASU (Polsat, grudzień) - 2010, reż. Mike Newell, wyk. Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina (3,5/6)

12. KUDŁATY ZAPRZĘG (Puls, grudzień) - 2008, familijny, pieski-szczeniaki na Alasce (4/6)

Poprzedni rok - Filmy, które oglądam - 2016 r.
Następne lata
Filmy, które oglądam - 2020 r. (i 2021)
Filmy, które oglądam - 2022 r.
Filmy, które oglądam - 2023 r.

Wyświetleń: 2069
Użytkownik: ilia 05.02.2017 19:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Na przełomie roku 2016/20... | ilia
W styczniu przeczytałam tylko 6 książek, za to obejrzałam 30 filmów, czyli ponad dwa razy więcej, niż oglądam przeciętnie w miesiącu. Siedem z tych filmów to powtórki i pośród nich są te, które najwyżej oceniłam. Czyli: "Incepcja" z 2010 r. Christophera Nolana (6/6), "Sekrety i kłamstwa" z 1996 r., reż. Mike Leigh (5,5/6) i chyba wszystkim znany, przynajmniej ze słyszenia "Dzień świstaka" z 1993 r. (5,5/6).
Z filmów widzianych po raz pierwszy podobała mi się trzyczęściowa skandynawska ekranizacja "Millennium" (2009) z Noomi Rapace jako Lisbeth Salander, "Rocco i jego bracia" Luchino Viscontiego z 1960 r., "Kochanie, chyba cię zabiłem" - polska czarna komedia z 2014 r. Także spodobały mi się te stare Star Treki, które może nisko oceniłam, ale jak je wszystkie tak hurtem obejrzałam, to polubiłam :)
Najwięcej filmów oglądałam na kanałach TNT (6), CBS Europa (4), Ale Kino+ (3), Zoom TV (3), Metro (3), Stopklatka (2), FilmBox (2), Kino Polska (2). Pojedyncze filmy na TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVN, TVN Fabuła.
Użytkownik: ilia 15.06.2017 23:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Na przełomie roku 2016/20... | ilia
Przy okazji przeprowadzki pozbyłam się telewizora, a ponieważ do kina przestałam chodzić już dawno temu i nie lubię oglądać filmów na ekranie komputera, skończyło się na jakiś dłuższy czas (może 2 lata?) moje oglądanie filmów. A były one moją pasją od lat nastoletnich. Może przeżyję :) Jeśli zatęsknię, zawsze mogę wrócić do kina.

Teraz podsumowanie pięciu miesięcy tego roku, kiedy jeszcze oglądałam filmy.
Przez ten okres obejrzałam ich 76, w tym 20 powtórek (styczeń - 30, luty - 17, marzec - 16, kwiecień - 8, maj - 5).

Najbardziej podobały mi się (ocena 6/6):
- Incepcja - reż. Christopher Nolan - http://www.filmweb.pl/Incepcja
- Interstellar - reż. Christopher Nolan - http://www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629
- Lampart - reż. Luchino Visconti - http://www.filmweb.pl/film/Lampart-1963-34316
- Goście, goście - to moja ulubiona, wielokrotnie oglądana komedia z Jeanem Reno i Christianem Clavierem (ocena wyjątkowo 7/6 :) - http://www.filmweb.pl/film/Go%C5%9Bcie%2C+go%C5%9B​cie-1993-5911
- Goście, goście 2: Korytarz czasu - http://www.filmweb.pl/film/Go%C5%9Bcie%2C+go%C5%9B​cie+II+-+korytarz+czasu-1998-61

A także ocenione na 5,5:
- Dzień świstaka - z Billem Murray'em i Andie MacDowell - http://www.filmweb.pl/Dzien.Swistaka
- Sekrety i kłamstwa - reż. Mike Leigh, z Brendą Blethyn i Marianne Jean-Baptiste - http://www.filmweb.pl/film/Sekrety+i+k%C5%82amstwa​-1996-701
- Grand Budapest Hotel - reż. Wes Anderson - http://www.filmweb.pl/film/Grand+Budapest+Hotel-2014-661817
- Billy Elliot - reż. Stephen Daldry, z Julie Walters i Jamie Bellem - http://www.filmweb.pl/Billy.Elliot
- Wielka włóczęga - z Louisem de Funèsem i Bourvilem - http://www.filmweb.pl/film/Wielka+w%C5%82%C3%B3cz%​C4%99ga-1966-30774
- Efekt motyla - z Ashtonem Kutcherem - http://www.filmweb.pl/Efekt.Motyla
- Wszystko o Ewie - reż. Joseph L. Mankiewicz, z Bette Davis - http://www.filmweb.pl/film/Wszystko+o+Ewie-1950-31277
- The Commitments - reż. Alan Parker - http://www.filmweb.pl/film/The+Commitments-1991-33240

Filmy najczęściej oglądałam na kanałach: Ale Kino+ (9), CBS Europa (9), TNT (7), Zoom TV (6), Metro (5), TVP Kultura (5), TVN (5), Kino Polska (4), Polsat (4), Stopklatka (3), TV4 (3), TVP1 (3), FilmBox (2), TVN Fabuła (2), TVP2 (2). Pojedyncze filmy na: TVN7, Puls, Nowa, Polsat2, TVP HD, Planete+, na video.

Z 15 oglądanych seriali dziesięć oceniłam na 5.
Cztery na 5,5:
- Sherlock 4 - http://www.filmweb.pl/serial/Sherlock-2010-528992
- Endeavour 4 - http://www.filmweb.pl/serial/Endeavour-2013-639780
- Legion - http://www.filmweb.pl/serial/Legion-2017-769408
- Magia wszechświata - dokumentalny - http://www.filmweb.pl/serial/Magia+wszech%C5%9Bwia​ta-2011-616342
A jeden na 6, czyli
- Duma i uprzedzenie - z Colinem Firthem i Jennifer Ehle - http://www.filmweb.pl/serial/Duma+i+uprzedzenie-1995-33088

Seriale głównie oglądałam na Ale Kino+ (5) i FOX (2), po jednym na kanałach: BBC Brit, BBC Earth, AXN, TVP2, TVN7, Discovery Channel, National Geographic, Romance TV.

Użytkownik: Anna125 16.06.2017 23:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Przy okazji przeprowadzki... | ilia
To jest problem. Miałam telewizor i nie miałam. Teraz znowu mam. Filmy uwielbiam i kręci się je coraz lepsze, a może to jest tak, że oglądam wybrane filmy. W zasadzie przestałam oglądać je w telewizji, czasem jakiś dokument lecz nie śledzę programów, ponieważ zwariowałabym - czas. Wybieram się do kina na wybrane filmy i czasem oglądam z przyjaciółmi.