Dodany: 27.10.2016 09:21|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Targi Książki w Krakowie – to już dziś!

Targi Książki w KrakowieDzisiaj – 27 października – o godzinie 10:00 rusza 20 edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Wśród atrakcji zaplanowanych przez organizatorów będą m.in. premiery książek polskich i zagranicznych pisarzy, spotkania z autorami, warsztaty i panele, konkursy, wystawy – zarówno dla czytelników, jak i ludzi związanych z branżą książkową. Dla każdego przygotowano bogatą ofertę – wszystkie atrakcje można znaleźć na stronie oficjalnej Targów.

Przypominamy także, że równocześnie odbywają się wydarzenia związane z Festiwalem Conrada.

Oprócz tego Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w dniach 27-30 października 2016 roku wszystkich uczestników Targów Książki i Festiwalu Conrada za okazaniem ważnego biletu wstępu na Targi. Na ulgach skorzystają czytelnicy przemieszczający się między Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO (przy ul. Galicyjskiej 9) a spotkaniami Festiwalu Conrada w Pałacu Czeczotki (dawna Galeria Centrum, ul. Wiślana 1).

Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, tak motywuje swoją decyzję:

„Bycie Krakowianinem oznacza szczególny stosunek do książki. Krakowianie chętnie deklarują swoje przywiązanie do literatury, wiele czytają, tłumnie odwiedzają Festiwal Conrada, a krakowskie Targi Książki rokrocznie biją rekordy frekwencji . Uznałem, że przypadająca na ten rok 20. edycja Targów i kulminacja kolejnej edycji Festiwalu Conrada, z gwiazdorską obsadą wybitnych pisarzy i intelektualistów, to znakomity kontekst dla podkreślenia, że manifestowanie postaw czytelniczych w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO jest dla nas ogromnie ważne. W ten sposób nie tylko upowszechniamy książkę jako dobro kultury, nie tylko zachęcamy do odwiedzania Targów Książki i Festiwalu Conrada, ale także promujemy zrównoważony transport publiczny, którego wysoką jakością również możemy się szczycić”.

Entuzjastyczne przyjęcie tej inicjatywy sprawiło, że pomysłodawcy chcą ją kontynuować w przyszłych latach i uczynić z niej tradycję. Być może dzięki temu Kraków weźmie udział w jednej z najbardziej oryginalnych promocji transportu publicznego w Polsce, łączącej się z promocją czytelnictwa.

Użytkownik: joanna.syrenka 27.10.2016 15:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj – 27 paźd... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Troszkę zazdroszczę tym, co się wybierają... Czekam za to na obszerne relacje!!